Sziasztok !
A Fagor FS-3612 mosógép panelje került hozzám . A mosógép az egyik irányba erőtlenül , forgat centriz . A másik irány jó a mosási forgatás . Üresen nincs ez a hiba . Csak , ha benne a ruha . A motor TRIAC , BTA16-600 TO-220, cserélve . A hiba megmaradt . Ennek a problémának a megoldásához kérem a segítségeteket ! köszönöm . Üdv varga jano
Sziasztok !
A motor reléket , 2 DB , Omronra cseréltem . Köszönöm a segítséget . Üdv varga jano
Sziasztok!
A TG áramkört átnéztem . Hibát nem találtam . Az ULN2003A SMD IC-t cseréltem . A csapágy nem ad hangot , tengely nem lóg , üresen a mosógép mindkét irányba forgat ,...stb. Amint jön bele a víz és benne a ruha , nos , akkor egyik irányba nem forgat . Javítása nélkül vissza adva a mosógép panel . Köszönöm a segitségeteket . Üdv jano
Sziasztok!
Rég voltam, a régi ninckem valahogy törlődött, de foglalt maradt, joepapa42 lettem..
Fagor FE-207 es mosógépünk egy váratlan vízhiány közben mosott, majd hibát villogott, szétszedtem, a 96 fokos védőkapcsoló szakadt el a fűtőbetét 27 Ohm (ez is nyúlott), most átkötöttem így működik.
A klixon kapcsolót ha átkötöm, és ninc shőfokvédelme akkor mi történhet? Kigyullad, elégeti a ruhát, vagy csak a fűtőbetét száll el?
Azért kérdezem, mert 14 éves ótvar gépünk, de hirtelen nincs pénz a kinézett 100e FT os Samsungra, így ennek jó lenne még maradnia fél évet, amíg gyűlik a pénz, na de szabad ezt így használni? Mi van ha megint elmegy a víz? a nyomáskapcsolónak is tiltani kell szerintem, és a szintszabályzó miatt is csak víz esetén kapcsolhat fűtést, ha jól sejtem ez csak plussz védelem, azaz felesleges...bár most is kiégett...
Sziasztok!
Fagor csodának a dob ajtót nem lehet zárni. Amit fotóztam az a műanyag rész amit a felső ajtó nyomna le és úgy tudna beakadni az teljesen be van állva.
Tuti, hogy a kosz, retek gyűlt alá és azért nem rugózik, viszont nem igazán tudom mit kezdjek vele. Mögötte van pár szegecs azt lefúrom gondolom akkor ki jön az a szerkezet, de vajon vissza is tudom rögzíteni ugyan úgy, meg fog állni stb. Saválló szegecsem van az nem gond. Valakinek volt már ilyen gondja esetleg, bármi okos javaslat jöhet!
Köszönöm!
Üdv, és szép napot !
A fent jelzett, gép menet közben minden előjel nélkül megállt.Áram alá helyezve a stop led villog. Indításra a centri fordulatszámjelző ledeket váltogatja, ezenkívül semmit nem csinál. Perifériák ellenőrizve, vizet szimulálva az ajtót reteszeli túltöltésnél a szivattyú is elindul és az összes led villog. A doksit letöltöttem, de ezt az üzenetet nem találtam, vagy elkerülte a figyelmem. Kérem aki jobban ismeri a szerkezetet segítsen, jaaa resetre sem javult. Nem kijelzős típus. Köszönöm.