Sziasztok!
Adott egy fagor LF-65 IT tipusú mosogatógép.A hiba ügyfél elmondása szerint F5.Túlmelegedés.
Helyszínen hőkorlátozó visszakapcsolása után kilépett a fűtésből,ráhagytam.
A hiba másnap ismét jelentkezett (várható is volt) F5.
Van ebbe a gépbe egy kombinált hőkioldó+NTC egység.Erre gyanakodtam,hogy az NTC miatt túlmelegedhet,DE akkor ha érzi a túlmelegedést(mivel kiadja az F5-öt) a józan paraszti eszem azt diktálja,hogy beragad a fűtésrelé.
Kérdésem,hogy találkozott-e már valaki hasonló hibajelenséggel,mert nem szeretném berendelni feleslegesen az NTC egységet.
Üdv Mindenkinek.András.
Tiszteletem Mindenkinek!
A fenti holmi beszerzési lehetősége után érdeklődnék. "Barátom" semmit nem ad erre vonatkozólag. A berendezést nem láttam csak a betétet hozták. Annyi kérdésem lenne még, hogy ez nem érintkezik közvetlenül a vízzel? Mert nyomát nem látom. Köszönöm a figyelmet!
Üdv mindenkinek , ez intelligens mosogatógép nem fűti fel a vizet, bekapcsolás után 8-9 perc mikor kellene hogy elkezdjen fűteni megáll és ki írja a hiba kódot.Amit megnéztem : Fűtőszál jó , a klixon jó ,a kis mikrokapcsoló ami érzékeli a keringető szivattyú működését átvált , a panelon a fűtés kapcsoló relé kivéve 12v-ről behúz meg kapcsol műszerrel mérve a kis SMD ami a reléd vezérli mérve jó a bázisának egy 2k7 ellenálláson meg van a folytonosság a proci lábáig , de akkor miért nem melegíti a vizet ? Egy kis segítség , valami ötlet jó jönne .
A Fagor Elegance FE-738 10 programos mosógép centrifugálása nem működik.
A mosás funkció működik, kivéve a centrifugálást.
A szintérzékelőt kimértem, hibátlan.
A szivattyú is jó. Ha vizet eresztek bele, erős sugárban szárazra ürít.
Üres állapotban a 4-es programot (ürítés, centrifugálás) választva a dob mindkét irányban kb. 100-120 ford./perc sebességgel forog kb. 25-25 sec. ideig, közte kis szünet.
A 4-es program lejárta után a gép kikapcsol.
A tachogenerátort kb. 200 Ohm-nak mértem. A motort mozgatva 3-4 Volt váltófeszültséget mérek rajta.
A vezérlő elektronika Triac gate-katód közt diódát mérek mindkét irányban.
Kérem segítségeteket hogy még mit mérjek a hiba behatárolásához!
Mivel a gépen adatlapot nem találtam (!) mellékelem a kezelési utasítást, amin a pontos típus be van jelölve az eladó által.
A vezérlő elektronika LB6N02418 4910-5 402 8 feliratos. Fénykép mellékelve.
Ezen kívül további fényképeket is mellékelek.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv.
István