Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a fagor gépekben használt NTC egybe a biztonsági hőkorlátozóval, ha a hőkorlátozó valami miatt nyitja az érintkező párt (ez most nem lényeg mert a fűtés reléje be volt sülve) ha visszahül utána vissza zárja az érintkező párt vagy ilyenkor qka az egész alaktrész?
Ha qka, ha nem qka nekem úgy is kell újat venni csak azt kérdezem, hogy hogyan kell ennek működnie?!
Köszönöm előre is!
Üdv Imi
Üdvözletem!
A fent nevezett hűtőgép kettőkompresszoros. A fagyasztó része működik rendesen. A normáltér kompresszora nem kap áramot a panelről. A panelon a visszajelző sárga led lámpa villog.
A kondikat ellenőriztem, jók. Szenzorpatronok kb. 0.800 Kohm.
A javításhoz segítséget szeretnék kérni.
Köszönettel
Mekmuki
Üdv mindenkinek!
Fagor 3F111 típusú mosógéphez keresnék doksit,hibakódleírást.(ez kijelző nélküli.Ha jól tudom,ezeknél volt LCD kijelzős változat is)
0605211673 sorozatszám található még rajta.
Az a baj,hogy ezt már valami barbár szétbarmolta...(szintszabályzó szétfeszegetve..stb)
Most centizésnél is vizet szív,a centri tök véletlenszerűen elindul.A vízszint mosásnál is véletlenszerűen áll meg vagy túltölt.szintszabályzót cseréltem már.
Valószínű elektronika hiba lesz,de még nem akarom rámondani.
Mosógépünk egyik nap meglepett azzal, hogy leverte az autómatát. Nosza, lebontottam a fél konyhaszekrényt, hogy kivegyem a pult alól és megvizsgáljam, mi lehetett az ok. Hamar kiderült, a csapágy mellett folyott a víz, természetesen a fűtőbetétre. Kollégáim rémtörténetei után végül is rászántam magam a csapágycserére.
Első lépésként áramtalanítsuk a készüléket, aztán víztelenítsük. Ez utóbbi kényesebb, mert míg az áram eltűnik belőle, víz mindig marad, ami kifolyjon, mikor rátesszük az új szőnyegre :-) .
Itt ez a szép kavics a tetején, ha levesszük, könnyebb mozgatni! Mint látszik, 5-öst kapott rá az ipari tanuló.
Ott a csillag közepén tört elő a víz. Tettem alá egy terelőlemezt, meg leszigeteltem a fűtőbetétet, hogy míg áll a gép, azért legyen tiszta ruhánk...
Mosógép alulról, az oldalán fekve. Na ilyenkor folyik ki az első adag bentmaradt víz..
Ezt a motort levettem, csökkentve a kiemelendő rész súlyát.
Ez itt a termosztát, szépen összejelölgettem, mert lehet, hogy össze kell rakni.
Alábakoltam a gépet, így a szivattyú alá fért egy edény a többi víznek, aminek a felét talán sikerül kiimádkozni. Ja, meg lekaptam az ajtót is.
Ezeket le kell szedni, mert nem fér ki tőle az üst.
Az ajtózár csavarján valamiért műanyag alátétes csavar van, ezt jegyezzük meg!
A tömítőgumit egy rugóval feszített drót tartja a helyén. Vigyázzunk, ki ne szakítsuk a gumit, mert aztán nem tudunk majd mit kezdeni a sok kis mosógéppel..
Logikus! A mosószeradagoló aljára a gumiharangot csakis gyorskötözővel lehet jól felfogatni. Igen, ez gyári megoldás, itt is vigyázzunk a gumira!
Most vegyük le a szivattyúról is a gumicsövet, ilyenkor is hasznos, ha még a bakon van a gép.
Lóg a bele szegénynek. És ez még nem a vége.
Valami hiányzik. A jó megfigyelők felfedezhetik a kép alsó sarkában a bal lábujjamat..
Íme a Rolls Royce legújabb repülőgéphajtóműve. Vagy talán az üst van csak kivéve a gépből?
És ekkor bejött a macska, szemben a mosógép büszke tulajdonosa, balra utódom.
A rugós bizbaszok leszedegetése után le lehet venni az elejét, a tömítésre vigyázzunk! Én feljelöltem, honnan vettem le őket.
A háziasszonyok rémálma, a vízkő! Pedig a mosáshoz víz kő!
A dob kivétele után látható lesz belülről a szimering, és mögötte mégegy csapágy.
Szakértői vizsgálat következik ezután...
És míg vár a gép a csapágyra, ami 6205Z-s meg a szimeringre, ami 32-52-10-es számmal bír, addig kicsit puritánabb állapotban a helyére kerül.
A csapágyak közül a külső könnyen kijött, a belső viszont nem adta ilyen könnyen magát, így ehhez külső segítséget vettem igénybe. Jó, ha az embernek vannak lakatos műhellyel rendelkező barátai. A szimeringet csípőfogóval kifeszegettük, a csapágy viszont ragaszkodó volt, pedig olyan profi szerszámokat még nem láttam. Olajoztuk, ütöttük, mint a répát, először danamid kalapáccsal, aztán rézzel. (persze danamid rudat ütöttünk) Végül bevetettünk egy hőlégfúvót, mivel az alamíniumnak mégiscsak nagyobb a hőtágulása. Végül sikerült rábeszélni, hogy kijöjjön a helyéről. Ezekről a műveletekről inkább nem teszek fel képet. Részben nem akarok senkit megrémíteni, részben mert nem készültek...
Folytatjuk