Sziasztok!
Jelenleg Eti 25-ös gázkazánunk van, amelyik úgy tudom, hogy nem tartozik a gazdaságos kazánok közé. Gondolkozunk egy modernebb, talán kondenzációs kombi kazán cserén.
A fő kérdésem, hogy milyen mértékű hatásfok javulást várhatok a cserétől, és milyen mértékű gázfogyasztás várható, hasonló felhasználás mellett. Tud valaki segíteni, aki már hasonló cserét végzett, javult-e, és ha igen, akkor mennyi százalékkal lett kisebb a gáz felhasználása egy szezon alatt?
Tehát, megéri lecserélni a régi kazánt, és ha igen, akkor melyikre?
Szerk:
A hozzászólásokból ezen elsődleges feladatokra jutottam: kazán csere átgondolása, (kondenzációs kazán csere csak a teljes fűtési rendszer cseréjével lenne gazdaságos), ház külső szigetelése, pincében csövek szigetelése, keringető szivattyú beépítése, láng nagyságának gazdaságos beállítása, és a fűtött hőmérséklet csökkentése 1-2 fokkal...
Köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált a gazdaságos megoldásban.
formasu
Sziasztok!
Szociális rászorultság okán kapott egy bácsi egy Alcor HD 2600 set top boxot ---Debrecenben --- közben felköltözött Budapestre, nem sokkal ezután a garanciális szerkezet megadta magát, visszautazni meg nem tud, így hozzám könyörögte be magát. Sajnos én sosem foglalkoztam ilyennel. a hiba a következő: folyamatosan világít a zöld LED, se kép, se hang nem jön ki belőle, gyakorlatilag semmit nem csinál. Egy gyanús dolog: egy L19 induktivitás valósággal izzik. Ha valakinek van tippje, megköszönném. (esetleg rajza)
Köszönettel
Attila
Lezárva
Sziasztok!
Ezt az invertert most hozták, csak a bemenetre 3 fázist kötöttek, 230V helyett, és elfüstölt a R43-as ellenállás, ennek kellene az értéke, és hogy hány Wattos?
Szerbusztok!
Nemrég olyan feladat került elém, hogy alumínium házból kellett volna kivenni egy D=2mm acél csapot, amit szintig be préseltek az alumíniumházba. Ráadásul a aluházon nem szabadott sérülésnek lenni.
Szerszám hiányában nem lett megoldva a feladat. Több ötlet is felmerült, pl.: eszterga padon kifúrni az acélcsapot majd a furatba önmetsző csavart beakasztva kihúzni.
De erre a feladatra a szikraforgácsoló az igazi szerszám. Azonban ebben a témában teljesen laikus vagyok.
Persze utána olvastam, de sokkal okosabb nem lettem, mert ellentmondó dolgok vannak a neten.
Én eddig úgy gondoltam, hogy egy volfrám elektróda mozog fel és le. Amikor le esik az anyagra, akkor a felső pontján elhelyezett elektromágnes felrántja, miközben ív keletkezik a áramkör meg megszakad ezért vissza esik és így tovább.
Közben azt olvasom, hogy nem mechanikusan, hanem elektromosan gyújtják be az ívet.
Hát ez kicsit ellentmond az eddigi tudásomnak. Nos olyanok tanácsait várom, akik tudnak is ez ügyben valamit! A gép mechanikáját össze tudom rakni, azonban a vezérléséről semmi konkrét infóm nincs.
http://www.vfx.hu/info/szikra/szikracsolas.html
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szikraforg%C3%A1csol%C3%A1s
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_11984.html?pg=0
Köszönöm.