Szép napot,Mesterek!Szeretnék segítséget kérni az alábbi tv-vel kapcsolatban.Funai-tv2000 mk5. Függőlegesen remeg a kép,majd,ha úgy gondolja,neki fog futni,de iszonyúan.Néha kicsit megáll,majd kezdi újra.Ütögetésre,kocogtatásra nem reagál,ezért gondolom,nem kontakt hiba.Köszike,előre is!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Tisztelt mester urak.
Ennek a szerkezetnek a sor impulzus trafója kohóként megpróbálta a derótokat újrahasznosítani.
A primer menetszámára lennék kíváncsi, ha esetleg valaki elárulná, nagyon hálás lennék.
Előre is köszönöm.
Dávid.
Sziasztok,
van itt egy ilyen TV, az a baj hogy készenlétről egy pillanatra elindul, (LED színt vált) de mielőtt a fény megjelenne, le is tilt és visszaáll készenlétre. Feszültségek megjelennek, kivéve az inverter panelen lévő D1990 diódát. Ezen nem jelenik meg semmi indításkor, de nem találok semmi zárlatot ami ezt indokolná. A primer részt venném nagyító alá, de megfelelő rajz híján nem értem a tápot. Külön kapcsolóüzemű van az inverter feszültségnek, és az nem megy. Van esetleg valakinek másik rajza mint ami itt fent van? Esetleg tapasztalat erről a készülékről?
Üdv.
Tamás