Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni, hogy Exitec motoros kapunyitóhoz rendeltem egy FR-36 tipusú távirányítót.
Ez az eredetivel megegyező kinézetű és ehhez a kapunyitóhoz való a gyártó szerint is.
Az lenne a kérdésem, hogy ez programozható e egy jól működő másik távirányítóról vagy csak a vezérlő elektronika segítségével.
Egy társasház automata kapuját vezérli ahol lakom és csak egy darabom van ezért szeretnék még egyet viszont ha nem szükséges nem mászkálnék fel a motorhoz amenyiben anélkül is fel lehetne programozni.
segítségeteket köszönöm
Üdv
Gyula
Sziasztok!
Tegnap vettem az unokámnak az akváriumához egy felső világítást. Ilyet.
A tápjában van IC (BP3167E), a szekunder oldalról nincs semmi vissza szabályozás. A kijövő feszültsége: 76V. Ez vagyon sok, nagyon nagy a fényereje. Le kell(ene) csökkentenem, de nem tudom, hogyan csináljam. A szek. oldalon csak egy db. dióda, és egy 22uF-os elkó van. Ismeri valaki ezt az IC-t? Lehet szabályozni vele a kimenő feszültséget? Van valami javaslat, hogyan csökkentsem a kijövő feszültségét a tápnak?
Köszönöm: formasu