Sziasztok.
Kaptam egy a tárgyban nevezett LCD TV-t javításra, azzal a hibajelenséggel, hogy nincsen rajta kép. Bekapcsolva, egy filmet elindítva pc kapcsolattal volt kép kb 1 órán keresztül, majd eltűnt a kijelzés. Nem láttam háttérvilágítást sem, de a készülék bekapcsolva volt (zöld led világított), illetve a PC is írta az aktív kapcsolatot. TV tápkábel kihúzás, majd visszadugás után ismét ment 1 órát a TV, majd megszűnt a kijelzés (nincs háttérvilágítás, és az OSD felirat sem látszik). Ugyanez a jelenség HDMI bemenet esetén is.
Még mielőtt szétszedném, inkább kérdezek, merre érdemes keresni/mérni? Első ránézésre valamilyen túlmelegedési probléma lehet. Szétszedve és úgy tesztelve jobban látható lenne, hogy csak a háttérvilágítás megy el, vagy a teljes kijelzés.
Minden segítő tanácsot szívesen veszek.
Előre is köszönöm!
Üdv, Gábor
Sziasztok.
Keresem a címben említett pkg file-t, ha esetleg valakinek meglenne.
Köszönöm előre is.
Helló!
Ez a66-os csővel szerelt átok rontja el az egész hetemet. Esténként "megcsinálom" majd reggel újra nem indul. A táp nehezen kel életre. Kicseréltem már benne a 47u-kat a hálózati elkót az 1 Ohmokat. A sorvégben a kis 2,2n -os kondi is repedt volt, igaz az nem hiszem, hogy ilyen hibát okozna. Úgy kb. 20 mp kell neki mire feléled a táp és onnan már mindig beindul. Kivéve persze a másnap reggelt. Ez volt az eredeti hibája is tehát ezzel a fettel mennie kell. Még méregetem az ellenállásokat, hátha ott találok vmi nyúlottat, de azért egy ötlet sokat segítene.
Köszi, további szép napot: Ízirájder
Sziasztok!
A fenti gépnek egyik napról a másikra aHDMI benetről eltűnt a képe.
Kábelhiba kizárva, több jelforrásról kipróbáltam  a hiba ua.
Ehhez kérném a segítségeteket.
Köszönettel: Laci