Üdv.
Angliában gyakori, hogy a fűtés egyedi módon kerozinos kazánnal van megoldva. A szelektiv hulladék gyűjtés viszont nem mindenhol tökéletes. Ahol most vagyok ott például a sütőolajat csak a város szélén lévő hulladék telepen lehet leadni. Viszont itt több régi teherautón is érezni, hogy sütőolajjal jár. Gondoltam mi lenne ha a kerozinos tartályba őnteném harisnyány átszürve a használt olajat. Havi szinten 300l kerozint eszik a kazán ehhez menne 4l sütőolaj. Ilyen higításban én úgy gondolom nem okozhat problémát. Kémiai emlékeim szerint a petróleum kiválóan oldja az olajat. Vagyis szépen el keveredik és elégne.
A véleményeteket kérném jó e az elgondolásom. Ja itt ez nem jővedéki adócsalás.
Köszönöm Laci
Hello!
Több videó is van a neten házi habgép (habágyú) készítéséről. Bolti ára fél milla, kölcsönzése meg annyi, amennyiért házilag is összeállítható.
Hozzávalók:
-legalább 20-30 centi átmérőjű cső
-a cső végére egy textil zsák (lepedő, stb. anyagból varrva)
-kerti locsolófejek 1-3db
-búvárszivattyú
-nagy teljesítményű ventilátor a cső másik végére
Az utolsó 2-nél akadok el. Minden videóban nagy búvárszivattyúkat használnak, noha csak a locsolófejeket kell kiszolgálniuk. Akkor nem lenne elég egy 12V-os üzemanyagszivattyú? 2-3 BAR nyomásra az is képes és 2 fejet szerintem ki tudna szolgálni.
A ventilátor a nagyobbik gond/kérdés, hogy milyen legyen?
Nézegettem szakboltokat és van légszállítás/óra, fordulat/perc, nyomás érték megadva. Számomra melyik értéknek kellene magasabbnak lennie?
Ugye ezekről és esetleges számításaikról csak szellőztetés alapon vannak információk, de ilyen speciális felhasználásra nincs sehol fellelhető adat.
Eleve ha egy zsákba fújja a levegőt, akkor a nyomás már nem annyi, azaz eszerint a nagyobb nyomás képessége lenne az optimális. Ha ugyanezt alacsony fordulaton is képes végezni, akkor legalább csendes. De ha meg nagy nyomáson csak kevés levegőt szállít, akkor a hab sem lesz olyan intenzív és a habágyú előtt fog lefolyni, nem pedig előrefelé terülni.
Szóval aki már találkozott gyárival, netán van technikai adatlapja, kérem ossza meg velem, mert így nehéz a választás és nem olcsó egy ventilátor, azaz ha gyengét vennék (valamelyik értékében), már ráfizetés lenne.
Mielőtt jönnének a biztonsági dolgokkal (hab alapanyag), babasampon/baba-habfürdő lenne használva, mert az nem csípi a szemet és legkevésbé irritál, de ugyanúgy habzik, mint bármi más.
A válaszokat előre is köszönöm!
Ipari ventilátorokra példa adatokkal:
http://www.ventilátoráruház.hu/Webshop/vmchk/VENTS-VENTILATOR/VENTS-NAGYTELJESITMENYŰ-IPARI-VENTILATOR/VENTS-VKOM-IPARI-AXIAL-VENTILATOR
https://ventilatorbolt.hu/termek/vents-vkm-femhazas-ipari-csoventilator
Segítségre lenne szükségem,
Kapcsolódó üzemű tápegység megállt egy Toyota hímzőgépben,
Javítható e, ha talán, akkor foglalkozik e valaki vele, vagy mivel lehetne helyettesíteni, esetleg újat vásárolni kellene.
A vezérlő áramkör bekapcsol, annak külön van egy kisebb tápegység, de a motorok nem indulnak.. nem öltenek. Ez a táp nem indul.
A linken a drive-on megosztom a leírását.
https://drive.google.com/file/d/13Q3YUjb4rupcQJDB4G0Y1zYubZkMKjnW/view?usp=drivesdk
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Tisztel Tanya tagok! A fentnevezett felültöltős mosógéppel a háziasszony a következőket tapasztalta. Miután lecsukta az ajtót a gép „nyitott ajtó”-t jelzett és nem indult el természetesen. Kinyitotta az ajtót és egy fehér műanyag lapkát látott a zár nyílásában. Visszacsukva sem indult el a gép. Ezek után jöttem én a képbe, mivel unokahúgomról van szó megpróbálom megfejteni a problémát. Kivettem a gépből az ajtókapcsoló szerkezetet és szét pattintottam a fedelét. Megfigyelve a szerkentyűt az alábbiakat észleltem: Az ajtó horog beakadása két dolgot működtet, egyrészt a zár szerkezetet, másrészt a külön elforduló rúgós műanyag íves nyúlványt. Ezen két két kis bütyök van, amelyek a kapcsoló házon csúsznak. A kapcsoló házból két két helyen jön ki mozgó alkatrész, az elején a barna 2mm-es bütyök és az alján a 7X3,5 mm-es barna téglalap alakú ütköző. A két elemet végül is ugyanaz a bronz lemez működteti. Csak a kis téglalapon keresztül kapcsolódik a mechanikához a kapcsoló. A mosógép működésekor a kapcsolóban lévő hőelem fűti az alatta lévő bimetált és ennek hatására a barna téglalapocska kitolódik és akadályozza a mechanika mozgását és ezen keresztül az ajtó nyitást. Arra kérnék segítséget, hogy a gondolatmenetem jó-e, ha nem akkor mi a helyes éca. Hiányzik e valami a kapcsolóból. A működést úgy tudom elképzelni, hogy a kapcsoló eleve zárt, ha nincs beépítve ( kiszerelve nincs kontaktus a középső és jobb oldali lábon) és nyitott ajtónál az íves csúszka alulról nyomja a kontaktus bronz lemezt felfelé, így nem zár a kapcsoló. Az ajtót lecsukva az íves csúszka a barna kis téglalapot engedi lefelé mozdulni és zárni a kontaktust. Későbbiekben a bimetál tovább zárva tart és akadályozza a nyitást. A kapcsoló kék fedele nyomja a bronz kontaktust,kérdés: ezen lévő bütykök méretétől függ- e a helyes működés? Hol lehet a hiba? A kontaktus kívülről áthidalva a gép (csak próba jelleggel) elindulhat a gép? Üdvözlettel Pistili