Tisztelt Szakik!
A hibajelenség hogy üzem közben mélyhangú gerjedés hallható bemenő jeltől függetlenül! Ami kb 1 másodpercenként hallható (beep-beep ritmusú) és olyan mély frekin ami akkor hallható amikor ujjal hozzáérünk a bemenethez.
A készülék TDA2005 végfokkal szerelt ami 20W-os(méghogy 120W :)) és ez duplán(sztereó) mindkét végfokból hallható, ha állítom a bemeneti mély hangszínszabályzást akkor arra reagál-erősödik ill gyengül a búgás.
Tranyók rendben.
Kondikat még nem néztem, előéletről még érdeklődnöm kell, csak a tulaj "hibbant", már a kérdést se érti.
Esetleg kapásból végfok IC csere?
Köszönettel D Attila
Sziasztok!
Vásároltam egy ALTO gyártmányú DIGAN 2.14-es digitális equaliser-t. Működik rendesen, de bizonyos funkciók, csak a windows-os vezérlő programmal érhetőek el. A leírásban az ALTO honlapján letölthető programot írja. De valószínű, hogy eltávolították. Amit sikerült kiderítenem, hogy DiganEditor100.exe kell a működéséhez, az USB-s kommunikáció működéshez pedig PL-2303 Driver Installer.exe szükséges. A google sajnos nem talált semmit. Ebben kérném a segítségeteket.
Zsolt
Ez egy DAC és hangerőszabályzó.
Ha írsz, akkor az email címemre: gerenis69@gmail.com
üdv, István
Sziasztok. Elorebocsatom, hogy ekezetek nelkul irok. Ne ragjatok be ram.
Van ez a Technics su-a700mk2 tipusu erosito. Aktiv a vedelem. Nemhiaba, mert a vegfok bementein +20v van. Mindketton. Eredetileg +20v es +40v volt, es eljutottam az AN7062-ig, aminek a 18. laban -10.7v helyett +6v volt. IC csere sem hozott valtozast, igy kezdtem mericskelni a diodakat, igy akadtam ra egyre (D405) ami rovidzarat mutatott az aramkorben, kiveve oda-vissza vezetett. Csere utan beallt az egyensuly de nem a kivant mertekben - a Q401-402 kollektorain 2.5v helyett +20v van, a B-E fesz 0.6-0.7V mindkettonel. DE! A 18. labon -10.7V helyett most -17v van. Nem egyszer mertem meg, leellenoriztem mas modell rajzan is -10.7v van. Lehet, hogy a RSN6000 lenne hibas?