Sziasztok , a cimben szereplő kazettás deck fast forward ill rew funkciója üresben még - épp hogy - de már a szalagot nem birja tekerni . Azt tapasztaltam hogy az inga mozgást végző középgörgőt az elektromágnes nem birja megfelelő erővel nekihuzni a két csévélő görgőhöz , tengelyhez . Kissé furcsa megoldás (? ) a köriv alaku inga mozgást végző görgős tengely másik vége egy rugó + kis müanyag " kalap " - által van nekitámasztva a megjató motor bádog talplemezéhez - azon csuszkálva végzi az inga mozgást . A kis kalapon hossztengely mentén van egy bevágás , mivelhogy párszor forgás közben lerepült , huztam rá 1 pici varniscsövet , kenés , finom célzott olajozás nem segitett .
Konkrétan , ha nincs benne kazetta csavarhuzó heggyel picit nekinyomva - a 2 görgót egymásnak nyomva - már megfeleló eróvel csévél .
elóre is köszönök minden infót , ill beszerzési tippet magnó ékszijjakhoz .
Üdvözlet Mindenkinek!
A készülék folyamatosan keres, de a talált állomásnál csak kb.1 másodpercre áll meg.A kijelzőn ez nem látszik, be lehet állítani a venni kívánt frekvenciát, de a keresés ettől teljesen függetlenül fut.Sajnos nem találtam dokumentációt a készülékhez.
Kérem a témában tapasztalt kollégák segítségét.
Sziasztok!
A fenti arm végfok csere után működik (zárlatos volt) de némítja a bal csatornát. Szinte azonos a Panasonic Audi Concert CQ-LA1923L típussal. A rajz itt található:
http://elektrotanya.com/?q=showresult&megnev=&megnev2=AUDI_CONCERT_CQ-LA1923L&kategoria=&kat2=schematics
Az IC204 (a rajzon a jobb felső sarokban) egyik bemenetén (6-os láb) mérhető a bal csatorna jele, de a kimeneten (1-es láb) nincs semmi. Az IC a másik bemenetre kapcsol, mert a bemenetválasztó lábán 0V van. Ez jogos is, mert a proci, IC604 5V-ot ad ki a 40-es, C jelzésű lábán.
A kérdésem az, hogy miért? Ez így normális? Lehet, hogy beszerelve a csati valamelyik lábán kap egy olyan jelet, amelyik megszünteti a némítást?
Hello, I need the schematic to repair this smps, I have only 2v out. First section till big size cap after bridge is ok.
in pdf area there is only the list of components without the circuit diagram.
thanks