Sziasztok!
Elvesztettem valahol a fonalat, így gondoltam tőletek kérek tanácsot. Az egész ott kezdődött, hogy egy hibás készülék került hozzám. Rendbe raktam (nyomogombok cseréje, mechanika javítás, szíjak cseréje stb.) majd következett a cd játszó rész. Kellő takarítás után mikor már hajlandó volt helyére tenni a lemezt jött a szokásos "No disc" felirat. Erre én a szintén szokásosnak nevezhető "fejmosással" reagáltam. Lemezt szépen felismeri, elindul a lejátszás... de néha megakadt. Vagyis megy a lejátszás, majd egy-egy helyen pillanatra megáll és onnan folytatja. Tehát nem hagy ki részt. Ezt ahogy halad befelé a fejszerelvény, egyre ritkábban teszi. Mechanikát átnéztem, motort ellenőriztem, minden rendben. Következett egy fej (KSS 213 új) csere. Jelenség ugyanaz. Ismét fej csere, (egy használt, de emlékeim szerint működő példány) megint csak megakadt. Kiszerelve a meghajtó panelt, elektronika ellenőrzés.. elvileg minden rendben. Gondoltam kicsit gyorsítok a javításon ezért beraktam egy másik elektronika panelt.. majd komplett mechanikát.. de semmi sem változott. Azóta ott tartok, hogy van az asztalomon három AIWA masina, ugyanolyan CD résszel amiknek mind ugyanaz a baja. Különböző "kombinációban" összeszerelve is "megakadnak" a lemezek. (természetesen több lemezzel próbálva)
Annyi látszik menet közben, hogy mikor a "léptető" motor megmozdul (nem minden esetben), akkor jelentkezik a hiba. Itt vesztettem el a fonalat, félek megint nem látom a fától az erdőt... Na most ha valakinek van más ötlete mint :szetver: akkor kérem ossza meg velem mielőtt...
Köszönettel: Kiss Z.
Sziasztok!
A címben megnevezett AV erősítő a standby gomb megnyomására kb. 1 mp-re bekapcsol, - a kijelzés megjelenik, üzemmódok válthatók - majd a készülék visszavált készenlétbe. A Protection LED-ek nem jeleznek hibát és a végfokok - mérve legalábbis - is jónak tűnnek. Tápok meg vannak és amikor a készenléti tápon a relét meghúzva tartom, az indulás pillanatára a hang megjelenik a kimeneten.
Örömmel fogadnék bármilyen ötletet, tapasztalatot...
Addig is köszönöm!
dongo
Sziasztok!
Hozzám került a csatolt képeken látható az USA-ból származó kis autórádió.Ha minden igaz akkor minden lejátszik CD,DVD-t stb... a feladatom az lenne ,hogy felélesszem de mivel nem kaptam hozzá csatlakozót így valószínűleg ki kell kábelezzem illetve be kellene azonosulnom a típusát!
A képeken látszik ami még megmaradt a rajta lévő papíron,gondolom átvolt ragasztva ragszalaggal és amikor leszedték róla akkor az vitt mindent magával(beleértve a típusát is illetve a csatlakozójának a kiosztását)! :falfej:
Abban kérném a segítségeteket,hogy ismeri e valaki ezt a típusú autórádiót illetve található e hozzá rajz(természetesen miután be lett azonosítva a típusa)?
Az is segítség ha a hátsó csatlakozónak megtudnám állapítani a lábkiosztását,természetesen ki lehet silabizálni a panelből illetve ki is lehet méricskélni,de ha lenne egy lábkiosztás akkor azért egyszerűbb lenne a bekötése!
Mindenkinek köszönöm előre is a segítségét!
UI:A tulaj állítólag talált rá vevőt így ,nem münködő állapotában így elvitte!
Üdv:morfeus