Sziasztok!
Áthozott a szomszéd egy öreg analóg színes kistévét,nézzem már meg mert sajnálja kidobni "oan jó képe volt".Nos a hiba a következő:az RGB vezérlő TDA3562A ic valamiért lezárva tartja a katódokat.A 18. lábbal végzi a katódok lezárását induláskor pár másodpercig és kikapcsoláskor.Na ez nem akar nyitni bekapcsolás után.Ha a képcsőáramköri lapon az ic-től idevezető ponthoz(auto) műszerzsinórral párszor hozzá érek beugrik a kép és utána már megy.
Volt már ilyen problémám de már nem igazán emlékszem az IC-t cseréltem vagy valami kiszáradt kapacitást(mintha rémlene valami kondi aminek értéke meghatározza a kezdeti zárás idejét).
Köszönöm...Üdv.(tipus számot nem írtam,ez az ic elég sok régi tévében honos)
Üdv urak!
Van itt egy ilyen tv ami már lassan az idegeimre megy. Eredetileg azzal hozták hogy búgott a hangja. A panelt kicsit megmozgatva elhalgatott teljesen majd visszajött. Átforrasztottam a TBA 120-ast és a környékét, a hangvégfokot meg a vezérlőprocit is. Ezután semmi hangja nem volt. A TBA 120-at cseréltem, így már jó lett a hang, de egy fix hangerőn szólt nem lehetett szabályozni. AV-ről nem volt hang. Kiderült hogy a TDA 1940-es tiltja a hangot, mert a 7-es lábán a megadott 11.4 V helyett, közel 0 V-ot mértem. A hanghiba feltárása közben a szín is elment. AV-n jó, de tunerről nincs szín. Cseréltem a késleltető művonalat, a színdekódert (TDA3560). Elkókat átmértem a színdekódernél, volt amelyiket cseréltem is, de semmi eredmény. A hanghiba mellett, a színhibát, okozhatja a TDA 1940? Mert ez válassza le a függőleges, és a sorszinkronjelet, meg ebbe van a burst generator. Esetleg merre érdemes még keresgélnem?
Köszönöm előre is!
Üdv!
Egy tanulságos esetet szeretnék megosztani. Hallani hallottam már hasonlót, de én 23 év után csak most futottam bele. Meg is ettem...
Egy idős nénitől került be a műhelybe egy közel húsz éves Goldstar, mondhatni kiváló képpel. Szerettem volna megmenteni, már csak a néni és a CRT iránti szimpátia miatt is. Csak egy idő után a képen a nagyfeszültségű átütés-áthúzás nyomai voltak láthatók, miután a kép középre összeugrott és a készülék ki is kapcsolt. Nagyon úgy tűnt, eltérítő-tekercsbeteg. Lehúztam, nem láttam hibát. Szokás szerint átkondiztam a tápot, nehogy az vigyen be az erdőbe, de izzós terheléssel vidáman ment. Aztán kidobtam sorban a booster és a sorkicsatoló kondikat, képcső-foglalatot, sortranyót. A hiba maradt. Hajszárítóval melegítve a trafót, néhány másodperc után bejött a jelenség. Azt hittem, megtaláltam. A szokásos árak helyett egy hazai aukciós oldalon találtam 2000-ért új HR7666 trafót, megörül, megrendel, beépít. A hiba maradt. Fejvakar, lassan felad. Aztán még egyszer nekiugrottam, valami ötlettől vezérelve kidobtam a sormeghajtó tranzisztort, beledugtam egy asztalon kallódó BD203F-et és lőn igazság!
Meg kellett volna néznem a meghajtó jelet! Na, ennyi a tanulság!
Jani
A Gép sasszészáma: PC-05X2
Szóval úgy került hozzám a gép, hogy visított a táp.
Sorkimenő végtranyó (2SD1911) full zárlatos volt minden irányba!
Cseréltem ideiglenesen S2000AF-re (Tudom, hogy nincs ebben a típusban dióda, de ideiglenesen ez volt itthon...
A táp el is indult, nagyfesz is!
Függőleges eltérítés viszont nincs.
A függ. eltérítő IC TDA 3653B.
Ezt is cseréltem, bár csak bontott volt itthon....tehát ez nem ezer százalékos.
Viszont semmi nem történt, eltérítés ugyanúgy nincs.
Néztem a vert./horizont. szinkron IC TDA 2579... Szerintetek elmehetett ez is?
Vagy kondik és ellenállások közt kutakodjak a 3653 környékén?
Esetleg ha valaki jártasabb a típusban, szívesen fogadnék ötleteket, hogy jellemzően mi szokott még elmenni...
Előre is köszönöm!