Sziasztok!
A szétszedett kipucolt kapcsolószerkezet két hétig volt jó.
Ebben nincs relé, semmi nincs, a legprimitívebb szerkezet. Egy másik magnetront próbára betettem, először azzal sem ment, utána azzal is melegített és ugyanezt csinálja, hol jó hol nem, ahogy az ember kapcsolgatja az órát.
Gondolom ehhez kapcsolószerkezet felejtős, meg nem is érné meg, ha ennyire hamar pusztulnak. Még mindig várnék egy gorenjést, hogy van-e köztetek. Mit mond ezekre a gépekre..
Köszi!
|
Üdvözlök Mindenkit.
Egy alkatrész beazonosításában szeretnék segítséget kérni. R4D AH-16 (triac?)
http://kepfeltoltes.hu/160708/DSCN0523_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
GORENJE GVI 6530 panelról készült a kép.
Köszönöm, ha tudtok benne segíteni.
Opeles
Sziasztok!
A készülék adatai:
Gorenje
Typ: ZOS 301
MODELL: ZO 30.1 H
ART.N.: 350 624
SER. N.: 040485
A címbeli fagyasztószekrénnyel kerestek meg, hogy folyamatosan működik a kompresszora és nem kapcsolja le.
Fagyasztani fagyaszt rendesen, de mivel elég régi a készülék- tulaj elmondása szerint kb. 30 éves lehet- így a folyamatos üzem megmutatkozik az áramfogyasztásában.
A készülék egyébként a kompresszoron szereplő felirat szerint R 12-es hűtőközeggel van töltve, tehát már ez is mutatja milyen régi.
Voltam kint a készüléknél és a hőfokszabályzót csavargatva nem kattan semelyik állásban, beleértve a minimum és maximum hőfok pozíciót is.
A zöld főkapcsolóval egyébként ki lehet kapcsolni, ha pedig a narancssárga gyors/normál fagyasztás kapcsolót "S", vagy "N" állásba kapcsolom, annak semmi hatása nincs, ugyanúgy megállás nélkül működik a kompresszor.
A középső piros lámpa nem világít, tehát ilyen hibája nincs.
Én ezek alapján hőfokszabályzó kapcsoló hibára gondolok.
A gondom csak az, hogy ha esetleg-tekintve a készülék életkorát- az eredeti szabályzó nem kapható, mit lehet betenni helyette?
Mindenkinek előre is köszönöm válaszát.
Üdv: Ladakölyök
Sziasztok!
Mosógépszíjakkal tapasztalatot szerzett fórumtársak véleményét kérem.
Hároméves Gorenje WEI723 mosógép ledobta a szíjat. A hat borda közül négy le van darálva, a törmelék a mosógép aljába hullott. A szíjon "Gates" logo és "6EPJ-1260 623111" felirat van.
Első kérdésem: mi okozhatta a hibát? A tengelyek stabilak, nem lötyögnek. A hibás szíjat visszatéve, a gép működik.
Második kérdésem: Internetes keresés során azt találtam, hogy két gyártó terméke szerezhető be: Gates és Optibelt. Van ezek minősége között érdemi különbség?
István