Sziasztok!
Hiba : Nem vesz vizet.
A panelt néztük meg.
A aquastop tekercs kiütött egy csomó alkatrészt. Cseréltük az aquastop csövet. A csatlakozón már mérhető a kb 4 kOhm-os ellenállás. Természetesen .
A hiba : megmaradt.
Keresem a fotón szereplő Gorenje mosogatógép Sifra : 737699 elektronikán a kidurrant SOT223 smd alkatrész és leégett 3db smd ellenállás tipusát!
Előre is köszönöm a választ.
Nagyon szépen köszönöm Zsugorinak!
Jóreggelt,
A fenti, AKO 546 544 mosógép elektronikával vannak problémáim. Le szerettem volna egyedül küzdeni, de felidegesített, mert lövi a TOP210PFI tápic-t. Izzóval sorosan indítottam, így is zárlatba megy az IC kapcsoló fetje...Lehet a diódákat is cserélni kellene? Mérve jónak tűnnek. Külső tápról járatva, 0.02A vesz fel 10 voltról, a mikrovezérlő órája ketyeg, és a kezelő panel csipog gombnyomásra de kijelzés nincsen.
A másik gondom az ajtózár triak, eldurrant, csúnya nagy zárlattal meg vitt egy pár ellenállást is. A belinkelek egy képet, ami ugyan nem az én panelem, de ugyan azok a károk érték szerencsétlent. Hátha van ötletetek, milyen értéküek az ellenállások. Van esetleg otthon kallódik valakinek egy ilyen vezérlő pár rúpiáért átvenném szívesen. Köszönöm
Üdvözlet
András
Üdv mindenkinek!
Csak okulásképp, hogy sajna ilyen is van!
Fenn nevezett új fajta, még szénkefés mocival szerelt gépben melegedni akart egy egér, de nem vette figyelembe, hogy a 230Volt már életveszélyes!
Panelen 3-4helyen a működtető füst kijött a félvezetőkből, plussz megégett pár csati!
Mosógépszerelőhöz került a gép, itt a próbálkozása:
https://elektrotanya.com/content/gorenje-ps1523100-mosogep-uj-elektronika-elso-beuzemelese-segitseg
Neki nem jött össze a gyári alkatrészekkel a javítás, a hibás alkatrészekkel visszaadta a gépet!
Így végső elkeseredésében a tulaj hozzám fordult segítségért!
Bontott vezérlővel, a 3 csati lecserélésével, plussz a szintkapcsoló cseréjével egyből rendeltetésszerűen működött a gép!
Hátravan még a sérült üstgumi cseréje, és a letört szivattyúház fedél pótlása!
ferenc
Üdvözlök Mindenkit.
Egy alkatrész beazonosításában szeretnék segítséget kérni. R4D AH-16 (triac?)
http://kepfeltoltes.hu/160708/DSCN0523_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
GORENJE GVI 6530 panelról készült a kép.
Köszönöm, ha tudtok benne segíteni.
Opeles