Üdv!
Egy Grundig R2000-es került hozzám. Ismerősé, akit ráadásul érzelmi szálak fűznek a készülékhez, ezen kívül hölgy is az illető.
A panasz az volt, hogy nem szól. Szétszedtem és hiányzott a 63V. A táp:
A nyíllal jelölt biztosíték volt kiégve. Rövid méricskélés után nem találtam semmi különösebb problémát, így betettem egy 1.3 amperest (ilyen volt otthon, de mielőtt visszaadom veszek olyat mint ami gyárilag volt benne), bekapcsoltam és tökéletesen működik.
Először arra gondoltam, hogy túlhajtották szegényt, de a végfokok tápját a 2x21V látja el.
A biztosíték csere után járattam egy órát, semmi problémát nem tapasztaltam vele azóta.
Mit gondoltok, merjem visszaadni? Azért dilemmázok, mert nem szeretném visszakapni egy hét múlva, a biztosítékok meg nem szoktak csak úgy kiégni...
Rajz:
http://elektrotanya.com/?q=showresult&megnev=grundig&megnev2=r2000gb&kategoria=&kat2=schematics
DM
Sziaszttok!
Ennek a már-már régiség számba menő erősítőnek a rajzát keresném.
Előre is köszi.
A közelmúltban 'vateráztam' egy -hibásként árult- Grundig V4200 erősítőt. A leírás szerint be lehetett kapcsolni, a LED-ek világítottak rajta, de hangfalakat nem kötött rá az eladó, így konkrétan a végfok része 'zsákbamacska'. Egy kis izgalom után (a licit győztes nem én lettem, de mivel no1, csak 'feltolta' az árat, de a termékért nem jelentkezett, 2. lehetőségként az enyém lett) kézhez kaptam, a hibajelenség adott: az egyik végfok kimenetén ~ 0V helyett 24V nyugalmi helyzetben...Hát erre nem kéne hangfalat csatlakoztatni! Persze, a rossz végfok biztosítékai kiszedve, az előlapi dolgok meg még biztosíték előttről megtáplálva, ezért világított rajta minden, mint ha jó lenne! :) Később jól is jött ez a gyári megoldás, mert a végfokot leválaszthattam -további kellemetlenségek elkerülése végett :)- amíg az elő fokozatban kerestem a hiba okozóját.
Hamar kiméregettem -mivel a másik csatornát jónak találtam, azzal összehasonlítva- a gyári rajzon megadott feszültségértékek alapján, hogy már az elő fokozatnál sem stimmelnek a feszültségértékek és valószínűleg az húzza el a végfok munkapontját is. T15 kivesz és kimér -ami, így utólag kiderült, hogy 'megvezetett'- elsőre jónak tűnt, hát így visszaraktam. Többi tranyót (T9-T12) is kivesz, kimér, de ezek is jónak mutatkoztak. Akkor itt valami árulás van! T15-t újra kivettem és lám-lám kicsit jobban odafigyeltem a mérésnél, hát csak nem 'százas' a tranyó, CE között kOhm-os ellenállás. Új tranyó befigyel a helyére és láss csodát minden feszültségérték szinte a gyárival megegyező! Próbahangszórók fel, bemenetre jel és már szól is tökéletesen mind a két oldala!
Kérdésem csak annyi lenne, hogy van két kis BC556B tranyó (T14-T15) az elő fokozatban, amik eléggé melegednek, lehet emiatt is 'szállnak' el? Most ez mennyire lehet 'gyári', valaki találkozott már ilyen erősítővel és ott is ue. volt? Mivel úgy láttam az előerősítő résznek, a fólia oldalán, hogy már volt javítva ezen része...Talán többször is. Én most átmeneti (vagy végleges :)) megoldásként 1-1 kis hűtőzászlóval láttam el a tranyókat, talán így tovább bírják.
Képek és kísérő szöveg:
V4200
Hello,
üdvözletem mindenkinek. Ehhez a fönt említett rádiónak kellene a SM. Egy régi A6-ba kellene bépíteni, de a gond az, hogy az eredeti audi gamma cc 1996-os évjáratú bekötése más. Ugyanis az újabb model billentyűzet megvilágítása nem működik mert, sejtem azt a K-bus-on keresztűl kapcsolja be az jármű valamelyik vezérlőegysége. viszont a régi bekötésnél a billentyűzet megvilágítása a csatlakozó megadott fegyverzetén kapcsolandó.Röviden, át kell kötnöm a rádión belűl, SM nélkűl meg nincs értelme időt veszíteni. A SM igényét feladtam a WANTED-be, előre is köszönöm