Sziasztok!
A teljes függeltérítés már valaki végigszenvedte előttem, és csutkára húzta a rácsot.
Így adták nekem.
A fokozat elektrolit kondenzátorait ESR-re vizsgálva cseréltem, és a képernyő tetején hüvelykujjnyi szélességben visszafutási csíkok vannak. A geometria jónak tűnik HT generátorról.
Van módszer a képkioltó impulzus szélesítésére az IC50020 5-ös lábán? Vagy szoftveres beállítással kell addig csökkenteni a kép és sorméretet, amíg visszafordul a nem látható tartományba a visszafutási csík?
Távszabályzót nem kaptam hozzá. Univerzálissal kezelem, de nem minden billentyűt tud.
üdv.
Tropfehérke
Sziasztok! Az a hiba jelenség, hogy scart-ról csak szinkron hibás kép van, hang nincs. Tuneres vételnél rendben üzemel. Az av panelen kondik kimérve, tápok rendben. A további kereséshez kérnék egy kis segítséget! Köszönöm! Laci
Van egy Grundig planatron plasma tv-m,ami hibás.
Hibajelenség:bekapcsolás után a kép csak felvillan majd elmegy és se kép se hang
ha valaki tudna segiteni a javitásában vagy tanácsot adni hogy ki
tudná javitani azt megköszöném.
Üdvözletem a fórumozóknak!
Először is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok Mindenkinek!
Remélem a más nem szenved ennyit, mint én evvel a tévével.
Előzmény: A Tv nem mindig kapcsol be/stby-ból/, illetve bekapcsol, de le is áll.
Javítás: Hál kapcs. csere, függ Ic csere,kondizva, a TV ok 2 hétig!
Jelenlegi hiba: A tv bekapcsol, nem áll le, de csak visszafutási csíkok vannak, hang van, távírányítót lehet használni, vált Av- ről tunerre, de csak csíkok ahogy írtam az előbb.
Megköszönném, ha valaki tudna segíteni ebben az ügyben!