Szevasztok
Van ez a fentebb leirt tv,érdekes hibával,bekapcskor,valamikor van raszter,de a kép olyan mintha lehuzna valahol a magas,valamikor nagyon kicsi a raszter,és középen egy világosab függőleges csik lenne,és fől a sorvég tranyó,a 8140esből valami borzalom jonki,de nem nyitó frekvencia,aztán gondol egyet,és minthasemmi sem történne kiugrik a kép,és semmi baja.Tud e ilyet produkálni a TDA8140 es,eddig nemtalálkoztam ennek az ic nek ilyen fajta hibájával,c507 et,c541 et cseréltem semmi változás,panelt átforrasztottam.
Ha a sortrafó hibája lenne,gondolom,akkor enné a tranzisztort,illetve forósodna,marad az ic,ami elég huzós árban van,esetleg nektek is lenne pár tipp mit nézzek még.
Sziasztok!
A Tv sortranyó hibával került hozzám (2SC5331). Átnéztem a kondikat, kicseréltem az elkokat a körben. A tranzisztor kollektorán stabil 132 volt mérhető. Indítás után elindul a sorvégfok,felhúz a nagyfesz,de 2 mp után a tranzisztor tűzforró a TV leáll.Mérve a tranzisztort nem válik teljesen zárlatossá (ugyanilyen volt a benne lévő tranzisztor is), de már használhatatlan. A TV tipusa: M72-100a BDX43 volt hibás.
A segítséget előre köszönöm.
kisember
Szevasztok
Hozták ezt a tvt hogy nem indul serceg.
Megnéztem a sercegést az l601 es egyik lábának a kiolvadása okozta,beforrasztva,bekapcs a kép megjött, de felül volt egy pár visszafutási csik,kicseréltem a c538 ast mert 5mikrósra zsugorordott 47 helyett,de csak ugy alulról felforrasztottam,mondom megpróbálom,el is indult,csik eltünt,aztán ahogy kiforditottam az asztalon,valamibe beakadhatot,mert leszakadt,de én ezt csak azután vettem észre hogy e nélkül a kondi nélkül bekapcsoltam,és itt már megvolt egy két reccsenés,vissza forrasztottam,de inditani nem lehet mert mindenfele lever,ha csak égővel inditom akkor sortáp 159 volt oszcival nézve sor meghajtás van,de függőleges nincs,de azt sem tudom a +D hol keletkezik a rajzon nem lelem,de gondolom a sortrafóról kellene hogy lejöjjön,létezik olyan hogy e miatt a kondi miatt behalt a TDA8214 es,illetve e miatt megnőhetett e a magas.
Szép napot mindenkinek!
Tárgy beli Tv készenlétben jó. Inditáskor egyet szisszen a nagyfesz és visza áll készenlétre.
Mértem a sorhajtást: a proc.ból csak 3v egyen szint jön ki.
Vagyis nincs sor vezérlés.
Kétdésem:segíthet-e ezen egy eeprom csere vagy csak a proc cseréje oldja a problémát?
Még annyi,hogy a Proc:SK1256-05 és az eeprom 24c16AN (smd)
Hátha így jobban rá ismer valaki.
A készülék tipusa: keysmart 21S TFT.
A sasszi van a címben. (beko-grundigKX1.190)
Köszönöm:Géza