Sziasztok!
Tegnap igen jutányosan vettem a fenti típusú, változó üzemidő után kikapcsoló TV-t. Az állandó kikapcsolásokat a sasszi alapos átforrasztásával sikerült megjavítanom, de összeszerelés után derült ki, hogy a készülék a VHF tartományban nem talál állomást. Szeged körzetében vettem, ott ez nem okozott gondot, mert minden földi adás UHF tartományban van, de nálam a szentesi adónál az M1 a 10-es csatornán jön!
Tapasztaltabb kollégák segítségét kérném, mielőtt újra kibontom, hogy ezt a hibát csak a tuner tápfesz hiánya, vagy más is okozhatja? Gondolok itt pl eeprom tartalomra.
Minden hibátlanul működik, és hangolásnál is megjelennek a csatorna számok C1-től , csak a legelső megtalált adó a C16-on van, addig semmi!(Van adás a C10-en!)
Nekem kicsit új ez a 100 Hz-es technika, mert kb 10 éve csak a képernyő felől láttam TV-t.
Minden segítséget köszönök és elnézést, hogy hosszúra sikerült a téma!
Laci
Szép napot mindenkinek!
Tárgy beli Tv készenlétben jó. Inditáskor egyet szisszen a nagyfesz és visza áll készenlétre.
Mértem a sorhajtást: a proc.ból csak 3v egyen szint jön ki.
Vagyis nincs sor vezérlés.
Kétdésem:segíthet-e ezen egy eeprom csere vagy csak a proc cseréje oldja a problémát?
Még annyi,hogy a Proc:SK1256-05 és az eeprom 24c16AN (smd)
Hátha így jobban rá ismer valaki.
A készülék tipusa: keysmart 21S TFT.
A sasszi van a címben. (beko-grundigKX1.190)
Köszönöm:Géza
Sziasztok!
Elment a képeltérítés. Cseréltem a TDA 8214-et 8215-re. Jól működik, de a kép felső harmadában visszafutási csíkok vannak. Hol keressem a hibát? A T593 körére gondoltam, de ott minden jó.
Kérem a segítségeteket!
Üdv Feró58
Sziasztok!
A fent említett tv bekapcsolás után szépen elindul,azomban semmilyen hangot és képet nem ad ki magából.Elképzelhető hogy a d-box romlott el? Ha igen javítható-e,vagy valami más lehet a gond.Sasszija: cuc1825
bogyo