Nos a helyzet az lenne ,hogy kaptam egy ilyen cuc-cot
Csilli-villi állapotban távval együtt.
És az volt vele,hogy nem volt rajta magyar nyelv ,ezért valami "OKOS" kollega megkisérelte átirni az SMD memoriát ,de sajnos rezketett a keze és véletlenül letörte az SMD 8-as lábát .
A gazdi meg elhozta nekem alkatrésznek!
Mivel jól megbiztatták, hogy "ENNEK ANNYI".
Szoval mivel nincs kéznel SMD memória ,csak a szokásos
24C08-as ezért beleraktam egy olyat.
De semmi eredmény ,pedig ,ha jól tudom ugyan az csak más a forma ,vagy nem ?
De egy kis baki az lehetett,mert az eredeti proci az : ST92195C9B1/OCL
és én meg egy ilyenhez szereztem tartalmat: STV92195C9B1/0CB
Lehet ez a gond !?
Vagy a proci hulla, mert procit azt nem szivesen vennék,ha nem muszáj ,mert van TV-m csak,ha már magától jött megpróbálkozok vele.
Jó lenne egy jó tartalom!
Ha valaki sejti mit tehetek vele irjon.
Előre is köszönöm!
Szevasztok, a fenti tipusú tv tápegységében egy kettétört R314 panelszámú vdr-t találtam. Értékét még véletlenűl sem találtam meg, nincs ráírva semmi, a tetején sárga színkód található, ahogy a mellékelt kép is mutatná. A kapcsolási rajz fel van töltve, amely az alkatrész a kapcsolásirajz a hetedik oldalán található. Segítségeteket előre is köszönöm.
Sziasztok
Hozzám került egy GRUNDIG STS55-1001/7-es T2S08(00) alaplappal szerelt Tv.
A hibajelenség a következő:-tv bekapcsol,nagyfesz,fűtés,tápfeszek felállnak.Képernyő sötét,hang nincs.AV-hang van kép nincs.Segédrácsot feltekerve visszafutási csík. STV2248H cserélve. Azt mondta az "ügyfél",hogy menetközben kattant egyet,majd se kép se hang. A segítséget és az észrevételeket előre is köszönöm.
polonkay
Sziasztok!
Olyant csinál ez a tv,hogy 1 pillanatra megtorpan a hangja,és lehalkul,és máris rögtön visszajön a rendes hang.. és ezt ismétli olyan fél percenként kb vagy sürübben is talán..Kontakt kizárva..elkók hang végfok körül kicserélve..
Tipp?
Üdv:Sparco.