Üdv Szakik,
Segítségeteket szeretném kérni a fent nevezett LCD TV javításában.
Hiba:
A kép torz illetve néham meg is áll a kép. Hang az tökéletes. bekapcsolás után 3-4 percel nem reagál a táviányítóra és a kezelőgombokra sem. illetve víszintesen pici színes csíkok is láthatóak.
Csatoltam pár képeket.
Amit eddig találtam:
Táp panelt átnézve egy kondi rossz volt cseréltem. A többit átnéztem ESR re is. Rendben voltak. Táp panelről 24V és 5V jön le szkóppal nézve is renben vannak.
Audio körben volt egy púpos kondi az cseréltem.
Félek egy kicsit hogy kijelző hiba lesz.
Bármilyen javaslatot megköszönnék viszonylag elég kevés LCD- javítottam még hozzátok képest.
Ha van tapasztalat akár ezzel a konrét tipussal is lsz osszátok meg velem.
Előre is köszönöm.
Ui: A táp és a tv rajzát megtaláltam itt a tanyán.
Üdv.:
Gyula
Üdv mindenkinek! A következő a probléma: van egy Grundig 27 LXW 70-8620 típusú kb.: 3 éves LCD tv-m. A hibajelenség a következő: készenlét van, amikor a TV-t be akarom kapcsolni nem indul el. Ha többször próbálkozok az indítással kb. a tizedik indításra bekapcsol, de a kép torz (színes csíkok ugrálnak a képpontok mellett vízszintesen). Ha újból kikapcsolom és visszakapcsolom akkor már hibátlan a kép. Eddig még nem javítottam LCD TV-t ezért szeretnék ötleteket kapni, hogy egyáltalán hol induljak el. Az ötleteket előre is köszönöm.
Üdv!
Sziasztok!
Ma hozták ezt a készüléket, bekapcsolva hang, kép van. A képen halványabb csíkok láthatók, hidegen ritkábbak de bemelegedve sűrűsödnek és még a helyzetük is változik ( van amikor függőleges de van amikor ferdén szaladnak ) Eddig cseréltem a szekunder oldalon 100uf/250V, 3db 470uf/40V, és 1000uf/63V a primer oldalon a 2,2uf és a 220uf és a videó táp 2db elkója ( 200V )mi lehet a gond, a digi boxban lehet ?
Tisztelt Kollégák.
A fent emlitett tv került hozzám javitásra. A hálózati része van elszállva villámcsapás miatt és kapcsolási rajzot keresek hozzá.