Üdvözlöm a Fórumozókat!
A fenti készülékhez mely ST92195C9B1 EXK procival és 24C08 mem IC-vel szerelt javítási segítséget kérek. Hiba :a TXT gomb megnyomásával átvált TXT üzemmódra de nincs teletext csak a bal felső sarokban a 100 ,valamint bal alján a + - felirat jelenik meg a képernyőn mely a többi részen teljesen fekete marad.
Amitt eddig elkövettem : cseréltem függ IC-t ,valamint írtam innen letöltött memóriát .Az eredmény ugyan az maradt!
Van-e valakinek jó javítási ötlete?
Köszi!
Sziasztok!
Van nálam egy CUC 7303.
A hiba az vele, hogy Standby-ba feláll, de ha be akarod kapcsolni akkor elfényképezi a biztit!
Félvezető zárlatot eddig nem találtam.
Ami gyanús az R 506 ellenállat.
Le is töltöttem hamar pár SM-et a tanyáról, ám nem tudom, hogy csak én vagyok balf... vagy tényleg nincs rajtuk a Sorvégtranyó és környéke?
Tud esetleg valaki olyat amin rajta van?
Üdv!
GRUNDIG(Chassis:BEKO ZA9.190-05) Elszállt a sorvégtranyó, és az R536-OS ellenállás. Az ellenállást szeretném beazonosítani,de nem találok rajzot.
Köszi,aki tud segíteni ez ügyben. No meg akinek már volt ilyen hibája,hogy esetleg mit cseréljek még ki,ilyen esetben.
Köszi!
sparco!
Szasztok...
Előzmény: Pár napja kezdtem ezzel a csodával.. Nem volt semmi tápja... Külső 24V-ről megy, s egyből átalakítja 12V-ra, 24V-ról csak az inverter megy... A 24-12V átalakítást egy SO8-as SMD IC végzi, egy tekercset rángat ezerrel, 3A-es táp IC, BESZEREZHETETLEN... Vettem helyette egy TO220-as hasonló IC-t, de ugye nem fért be, kikábeleztem, s a tunerre felforrasztottam, hogy ne melegedjen, s kb 10 cm-es vezetékkel bekötöttem.. Ment is szuperül.. A 12V is elég tiszta volt, minden táp OK, a TV OK.. fél órát ment.. Még langyos sincs..
Majd másnap este bekapcsoltam, hogy van még 1 táv otthon tp156C (tp160C kell neki), mondom kipróbálom, de semmi.. Viszont csatornát váltottam a saját taszton, s onnantól kezdve nem fogott semmit :( Addig egy drót volt benne, s kész... Bevittem a szobába, kábelTV-t rádugtam, de nem fog szinte semmit. UHF 21-22-n fog épp színesen 1-1 adót, s a kábelsáv legvégén 1-2-t, de máshol semmi, s ezeket is nagyon gyengén.... Tuti nem ezek a legerősebb adók... Mi a k anyja lehetett vele???
AGC 4.5 V.. Semmi.. Valószínű tunercsere...
ÉÉS: a távról nem lehet bekapcsolni... Van hozzá már gyári távom.. Minden funkció OK, ki is kapcsol, de bekapcsolni csak a taszról tudom... A service menüben álligattam a bekapcsolást, lehet állítani, hogy csak power gomb, vagy ch1.. Egyik állapotban sem hajlandó.. AGC ott 9-en van, de ha álligatom se lesz adás :(
Valaki találkozott már hasonlókkal? Minden táp ok...
Köszi
Laci