Üdv mindenkinek
A fent nevezett tv-hez kérnék segítséget. (még nincs nálam)
Ha sikerül beprogramozni állítólag működik sokáig.
Ellenben ha pl. menet közben bedugnak egy scart csatlakozót előjön a hiba.
Kikapcsol elfelejti az adókat, van úgy hogy magától visszakapcsol és a
képen megjelenik a menü de sötéten, kontrasztalanúl. Hogy elromoljon,
néha elég csatornát váltani. Újra működésre bírni úgy lehet ha távirányítóval
valószínű szervízmenüből resetelik állítólag. Hát kb. erről lenne szó.
Légyszíves írjatok valami okosat ha tudtok.
Köszönöm Majzinger
Üdvözletem Mindenkinek!
Új emberke vagyok itt az oldalon, és segítséget szeretnék kérni.
A fenti alaplappal szerelt TV-ből 3 db különböző méretű is van a családban, de csak egy működik, és az alkatrész beszerzéssel vannak gondjaim, mert zömében nem rendelhetők.
Ha tudna valaki bontásra szánt ilyen TV-t, vagy alaplapot, illetve SDA 2010 A25 procit és TDA 3640 táp IC-t, az kérem jelentkezzen.
Érdekelne még egy bele való TXT panel is esetleg.
Köszönöm a segítséget, és további kellemes ünnepet és hétvégét Mindenkinek!
Sziasztok!
A teljes függeltérítés már valaki végigszenvedte előttem, és csutkára húzta a rácsot.
Így adták nekem.
A fokozat elektrolit kondenzátorait ESR-re vizsgálva cseréltem, és a képernyő tetején hüvelykujjnyi szélességben visszafutási csíkok vannak. A geometria jónak tűnik HT generátorról.
Van módszer a képkioltó impulzus szélesítésére az IC50020 5-ös lábán? Vagy szoftveres beállítással kell addig csökkenteni a kép és sorméretet, amíg visszafordul a nem látható tartományba a visszafutási csík?
Távszabályzót nem kaptam hozzá. Univerzálissal kezelem, de nem minden billentyűt tud.
üdv.
Tropfehérke
Üdv!
A címben szereplő tv-vel kínlódok. Sasszé: cuc1935a.
Nem igen akar felállni a rendszer táp. Pufferkondin is ingadozik a feszültség. Sortáp ingadozik 60-110v-ig. A tápban egy 1R és egy 68R volt szakadt valamint a készenléti táp ic-t (tny264p) és a mellette lévő optót cseréltem de így sem stabil a táp.
Szétmértem már az agyam is de nem lelem a hibát. Ha valaki találkozott már ezzel a hibával kérem ossza meg velem. Köszönet érte.