Sziasztok,
itt hever előttem kiterítve egy tárgybéli készülék. Zárlatos lett benne két db inverter Fet(??), 1H48SH felirat van rajta. Alatta FD8, ez alatt pedig 8447L. Nem találtam semmi ilyesmit egyik kereskedőnél sem. Miféle szerzet ez, mivel lehetne kiváltani?
Köszönettel:
Tamás
Sziasztok!
A tv-n hang van, de nincs kép. Ha feltekerem G2-t, akkor megjelennek a visszafutási csíkok, ebből arra következtetek, hogy a függ eltérítés jól működik.
A képcsőpanel RGB bemenetén a 50Hz-es kb 2V-os impulzusok vannak, de hiányzik a képtartalom. A TDA8362 kimenetén ugyanez a jel, ha rányomok az Info gombra, akkor az IC 21-24 bemenetén megjelenik az RGB-jel, de kimenet ilyenkor sincs. Az IC tápján 9,16V-ot mértem, az adatlap 8,8-at enged. Vajon kibírhatta?
Most néztem, zárlatos volt a T686, ami a tápot csinálja neki :-(
Üdv: Jácint
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Ez a gép azt csinálja hidegen, hogy szőrösek a függőleges kontúrok, és a háttérben halvány negatív jellegű képtöbbszörözések vannak. 1-2 perc múlva megjavul és jó. A táp kondik jónak tűnnek.
Néhány kép a jelenségről:
http://kepfeltoltes.hu/121116/len1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121116/len1_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121116/len2_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121116/len3_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121116/len4_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Köszi
Sziasztok!
Segitségeket szeretném kérni a tapasztaltabb mesterektől az alábbi hibával kapcsolatban.
A Tv-típusa: GRUNDIG M 82-115/9 IDTV/PIP.
A probléma a következő: a képen hidegen vékony zavaró csikok láthatóak, olyan mintha valamilyen készülék zavarná. Bemelegedéskor a csíkok sokkal vastagabbak és zavaróbak. A hiba tunerről ill. AV bemenetről is tapasztalható. Töltök fel képeket a hibáról. Hátha valakinek akadt hasonló problémája és sikerült a hibát orvosolni.
Üdv: Csaba
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!" és így tovább... Comprende!?"
A címet igazítsd ki!
Kalex