Üdv!
Apám vett egy tv-t a lomosoktól. Működik de az m1-nek nincs hangja.Német vacak. Magyar menüt elővarázsoltam, mert van egy hasonló tv-m itthon, de nem tudok DK-ra váltani. Csak a nyugati norma él. Létezik hogy kintre csak ezzel a normával gyártották? Menüben él a jobbra nyíl ami más ponton működik is, de ennél a résznél nem vált. Megoldás esetleg ha áthangolom egy mono panellal?
Szervíz menü: i gomb->8500
options->sound-> BG+DK-ra állítani.
Sziasztok!
A készülék a hálózati puffer kiszáradása miatt nem működött.
Csere után a megjelenő kép bal oldalán belengésre utaló függőleges sávok jelentek meg.
A tápok szkópos vizsgálatra jók, az eltérítővel párhuzamosan kapcsolt elemeket cseréltem.
Semmire nem érzékeny.
Találkoztatok-e már ilyen hibával ennél a tipusnál?
Mindem segítséget előre is köszönök.
Üdv.: Laci
Jónapot fórumtársak! Új vagyok itt.
A problémám ez a fránya combi Grundig TVR 5540/1 TOP jelű CP421-425G sasszijú nyavala.
Voltak apróbb problémái amiért szét kellett szedni, és a nagyfesz kábel kivételekor jól megcsapott a ménkü, és áthúzott a combom és a panel között. Azóta nem reagál semmire. ha bedugom a fej egyet pördül. a relé egyet kattan, éség folyamatosan a timer rec nevü led. A procit szkóppal nézegetve kifelé óra meg adatjel van, de a eeprom felé semmi.
Ha kiveszem az epromot megjelenik a sda meg a scl is de eltűnik a proc másik feléről.
Mi a csudát kezdjek vele???
Előre is kössz laca
Szevasztok
Hozták ezt a tvt,hogy valamikor elmegy a képe egy idő után,hát igen a bekapcsolás után,nemsokkal a hang megmarad,de a kép nagyon hangya foci alig látni alatta valamit,gondolom álhatok neki átkondizni,mert nem egy uj db,nemtudom itt a tanyán fellelhető-e a rajza vagy csak én nem jól keresem.Még egy kis adalék az osd menü az tiszta.