Üdv urak!
Van nálam egy Grundig gépezet (ST 70-700 TEXT)
A következő hibával hozták: Kb fél óra után megáll, visszakapcsolják megy tovább, majd rövidebb idő után megáll, egészen addig míg be sem lehet kapcsolni.
Teszt eredménye: Nálam nem áll meg, csak akkor, ha pl. jel nélküli (Kék) képernyő van, akkor pér másodperc alatt kikapcsol, majd újra bekapcsolható.
A sasszé közepén lévő hűtőlap kézzel nehezen fogható!
Olyan 60 fokos lehet, vagy picit több.
Ez reális ennél a tipusnál?
Nem volt még nálam ilyen, így nem tudom.
Esetleg ha valakinek van tippje merre induljak, akkor megköszönném!
A service manuálját letöltöttem már!
Sziasztok!
A fenti készülékkel, túl vagyok egy hiba kijavításán, a tanya fórumon fellelt hasznos információk alapján. Köszönet érte!
http://elektrotanya.com/files/forum/2012/04/CUC1838%20HFB%20hiba.txt
A "kisöreg" már jó ideje mindig elhagyta az agyát két kikapcsolás között, elfelejtette a programozott adókat, illetve időnként ki is kapcsolt minden meggondolás nélkül. Minden bekapcsoláskor alaphelyzetből indult, nyelv választással és ATS-EURO csatornakereséssel, de nem volt hajlandó megcsinálni, legtöbbször belefagyott. Olyankor kézzel sikerült egy-egy adót becsalni.
Kicseréltem a leírásban szereplő két kondenzátort és a legnagyobb örömömre a hiba a múlté lett.
Összerakás után viszont adódott egy másik probléma, ugyanis az automatikusan beprogramozott csatornák mellé ajándékba kaptam az alább mellékelt képen látható két függőleges szivárványszínű csíkot, és a képen a sorok elcsúszásából eredő függőleges hullámzást is vélek felfedezni.
Kérem szépen a sokat látott, tapasztalt hozzáértőket tegyék hozzá megjegyzéseiket a látottakhoz.
Vajon hol keressem a teendőmet "csíkelhúzásilag"? :p
Köszönettel: Jancsi
Üdv.
Most került az asztalra a fenti csoda..
Bekapcsoláskor a hangszórókból recsegés ropogás hallatszik.
Ha leveszem a hangerőt elhallgat, de ha ráadom csak egy kicsit is, újra kezdi.
Ha párszor ..2-3 szor készenlétre, majd bekapcsolom újra a hiba megszűnik és működik rendesen
Valakinek esetleg hirtelen ötlete a hibával kapcsolatban lenne??
Előre is köszönöm!
sziasztok!
Afenti tv cuc2030 sasszival,
bele lett nyomkodva a hotel mód
de a több hejen is javasolt módon az "i" betü konbinációval
nem tudok bejutni a menübe ,hogy ki kapcsolhassam,
nincs valakinek valami tippje
vagy ötlete ami müködni szokott.
elöre köszi sallaan1