Sziasztok!
A Tv sortranyó hibával került hozzám (2SC5331). Átnéztem a kondikat, kicseréltem az elkokat a körben. A tranzisztor kollektorán stabil 132 volt mérhető. Indítás után elindul a sorvégfok,felhúz a nagyfesz,de 2 mp után a tranzisztor tűzforró a TV leáll.Mérve a tranzisztort nem válik teljesen zárlatossá (ugyanilyen volt a benne lévő tranzisztor is), de már használhatatlan. A TV tipusa: M72-100a BDX43 volt hibás.
A segítséget előre köszönöm.
kisember
Sziasztok!
Grundig 46VLE 8160 SL TV-n a kép vízszintesen csíkos. A képen látható szivárványos vonalak csak valamilyen optikai fénytörés miatt láthatóak, a valóságban csak "szép" egyenes csíkok vannak. Alaplap hibás?
Köszönöm a segítséget.
Üdvözlettel:
Attila
Sziasztok!
Most került hozzám ez a készülék, bekapcsolva megy kb. fél órát és kikapcsol. Újra indítva megint megy de rövidebb ideig, de olyan is van hogy csak hangja van, a sor nem indul el. Eddig cseréltem a táp primer, és szekunder oldali elkókat. A sormeghajtásban cseréltem a C5002 ( 4,7uf ) kondit, de a helyzet változatlan maradt. Most nem tudom hogy a védelem miatt, vagy más dolog miatt áll le az egész? Mit nézzek meg sor, vagy függőleges eltérítést?
Üdv mindenkinek.Afenti tv vel küzdök már egy jó ideje,távval belehetkapcsolni,de csak egy halk ciccegő (induló)hangot hallat, sor tranyó táptranyó jó,az összes kondi elennállás a táprészen ellenőrizve,sokszorozó csere volt.Valakinek valami ötlete esetleg????---,ebben a félig halott állapotban mijen feszültségeket lehet mérni ami támpont vagy ki indulás lehet. köszi
sallaan1