Sziasztok!
A fenti gép tápjavítása után működik, de készenlétben felmegy a rendszertáp 165-170V-ra. Üzem közben teljesen jó és stabil is. Ez normális jelenség? A tápban minden cserélve volt. Az elkók feszültségtűrése nagyobb, tehát azok bírják.
Tápjavítás után zárlatos volt az eltérítő tekercs. Egy hasonló került bele viszont azzal nagyobb volt a vízszintes méret és fényerőváltásnál kikapcsolt. Most egy eredeti került bele, így tökéletes. Hol, mit figyel a proci? A táp akkor is jó volt, tehát nem amiatt kapcsolt ki.
Üdv.,
Edmundson
A képen sávossan rázkodnak a sorok csipkézödnek B+ kondi,tápkondik, hálozatikondi, sormeghajtó ic és csatoló kondi cserélve nem javult.
bemelegedés után kicsit jobb az állapot
de nem tökéletes.
TUD E VALAKI SEGITENI EBBEN?
2SC5331 tranzisztor,zárlatban.Volt csere de újra kiég.Körülötte átnézve minden,csak a sorkimenő nem de nem tudom hogy lehetne megbizonyosodni róla hogy rossz vagy jó.Ebben szeretnék segítséget kérni.Nem szeretnék tranzisztorokat tucatszámra venni.
Sziasztok!
Hoztak egy Grundig (P37-050; cuc 5303 ),távra , és a kezelőnél levő két nyomógombra sem reagál, egy programon áll hangja van, Írja a doksi hogy SDA 2526 van benne , de nincs van viszont : ST 6326B1/TE ami lehet döglött vagy más ötlet valakinek, vagy ennek a procinak a beszerzési forrását?
köszi : Attila
találtam a lomok közt egy ilyen sasszéjú panelt, ST 6326B1/TE cseréltem műxik minden , elötte járattam , és valóban néha pattant egyet a szikraköz - foglalatot is cseréltem, kösz a segítséget-rég volt grundig , azelött hozták a lomisok , jó volt őket javítani:)
attila