Szarbusztok.
A fenti tévé a fenti szöveget írja ki és ezen kívül semmi.
Gondolom gyerekzár van rajta. Hogyan lehet ezt kikapcsolni?
Eredeti távadó nincs. Bőven barna 2 lábúak hozták a haveromhoz és ő meg elüzletelte velük. Aztán meg engem nyaggat, hogy javítsam meg!
Én meg most titeket nyaggatlak. A tanyán lévő topikokat már át túrtam, de ott csak EW és szervíz menü meg szervíztáv találatok akadnak.
Rajz, e2prom tartalom letöltve.
-----------------------------------------------------
Kész lett.
Meg lett hozzá rendelve az után gyártott táv és a rajtalévő „PP” gomb háromszori megnyomására kinyílott a gyerekzár.
Köszönöm a segítséget!
-----------------------------------------------------
Hátha valakinek már volt gondja ilyennel.
Tisztelt tanyasok van 1 Grundig 100hz-es tv aminek hibas a digitalis kepkorrekcio vezerlo ic ami egy SDA9064-5.Kerestem de mar kifutott tetel nem rendelheto.Azt szeretnem kiprobali h az SDA9064-5 ic 5 SC labat kikotom es rakotok 1 masik icnek pl TDA8370-es ic 3 SC labat.Ha szerencsem van az ic tobbi resze jol muzsikal es beindul.Ha valaki csinalt mar hasonlot kerem irja meg tapasztalatait.Koszonom mindenkinek.
Tisztelt felhasználók!
címben említett tévé és hibajelensége. tudomásom szerint valami kondiszáradás hiba (de akár potitekergetéssel is javítható) még nem mélyedtem bele csak kipróbáltam, ez a párnatorzítás?
hozzászólásokat előre is köszönöm!
Sziasztok!
Tegnap igen jutányosan vettem a fenti típusú, változó üzemidő után kikapcsoló TV-t. Az állandó kikapcsolásokat a sasszi alapos átforrasztásával sikerült megjavítanom, de összeszerelés után derült ki, hogy a készülék a VHF tartományban nem talál állomást. Szeged körzetében vettem, ott ez nem okozott gondot, mert minden földi adás UHF tartományban van, de nálam a szentesi adónál az M1 a 10-es csatornán jön!
Tapasztaltabb kollégák segítségét kérném, mielőtt újra kibontom, hogy ezt a hibát csak a tuner tápfesz hiánya, vagy más is okozhatja? Gondolok itt pl eeprom tartalomra.
Minden hibátlanul működik, és hangolásnál is megjelennek a csatorna számok C1-től , csak a legelső megtalált adó a C16-on van, addig semmi!(Van adás a C10-en!)
Nekem kicsit új ez a 100 Hz-es technika, mert kb 10 éve csak a képernyő felől láttam TV-t.
Minden segítséget köszönök és elnézést, hogy hosszúra sikerült a téma!
Laci