Sziasztok!A Hajdu Energomat programkapcsolója mosás közben időnként megáll.Az ügyfél csak kézzel beavatkozva tudja tovább léptetni.Így megy le amosás.Mi a híba?Üdv Jano
Üdvözlet Mindenkinek!
A napokban történt a következő.Hajdú Energomat 750-es centrifugája nem működött.A javítást végző a gép jobb oldalán lévő "biztonsági"(lezáró tetőnél lévő) kapcsoló beégését észlelte és azt kiiktatta,direktbe kötve annak vezetékeit.A gépet két nap múlva akartuk használni és még a program ill.a gép elindítása előtt (a víz rányitásakor)már ömlött a gépbe a víz,tehát a szelep nem zár.Viszont a gép alján(és nem a leeresztő nyílláson)is folyik kifelé a gépből.Kérdésem,hogy van-e összefüggés a kapcsoló kiiktatása és a vízzáró szelep működése(nem működése) között.Ilyen probléma a gép "javítása"előtt nem volt.Csupán a centrije nem ment,a programokat végig vitte,ahogy kell.
Köszönettel:Zola
A hiba felderítve,megszüntetése folyamatban.Köszönöm a tanácsokat,hozzászólásokat.Üdv:Zola
Sziasztok!
Van egy kb. 30 éves Hajdú bojler, amit felújítottam: a tartályon kívül minden újra lett cserélve, a bojler ilyen formán nincs egy éves és abból is max 2 hónapot volt bekapcsolva, a víz viszont állt benne.. Ez a bojler egy még kialakítás alatt álló lakrészben szolgáltatná a meleg vizet, ezért nincs még aktív használatban.
A felújítás után néhány hétig normál üzemi hőmérsékletre volt állítva, hogy meggyőződjek a működéséről. Aztán lévén nincs használatban fagyvédelemre állítottam. Két-három hónappal később arra lettem figyelmes, hogy a bojlerből "záptojás" szagú víz folyt. Arra gondoltam, hogy ez legionella. Az álmos könyvek szerint ez el kell múljon magas hőmérsékleten. Kipróbáltam, hogy akár egy hétig is a maximális hőmérsékleten hagytam, de a bűz végül is nem akart elmúlni, még aztán hetekig kísérleteztem mindenfélével, végül rászántam magam, hogy belenézzek.
A leeresztésnél mindjárt arra lettem figyelmes, hogy a bojler aljában (kb. 40l) a víz feketés-szürke színű volt.
A szétszedésnél is találtam némi furcsaságot: Ahogy írtam minden alkatrészt gyári újra cseréltem, de a zárólap zománc (?) bevonata, mintha felázott volna, megbőrösödött, az ujjam dörzsölésére is lemálik, alóla előtűnik a nyers vas, ez nem túl biztató.
fényképen látszik, hogy milyen koszos lé van a bojler aljában, illetve egy fénykép a tartály belsejéről, ezt nem tudom megítélni, hogy jó-e vagy rossz...
Mi lehet a gond, mit csináltam rosszul?
Sziasztok!
Nem vagyok mosógép szerelő, és a saját gépemről van szó.
Régi ugyan, de megkímélt állapotban van.
Először az öblítőszer ürítése rendetlenkedett: ha indítás előtt megtöltöttem a tartót, bele ürítette a mosószeres vízbe (óriási habzást okozva ezzel), aztán ha a 3-as programpont után töltöttem csak meg, rendben működött tovább. Újabban már ekkor sem üríti ki megfelelően, illetve visszanyom egy adag vizet a tartóba.
Néhány hete már a mosószer tartályt sem üríti ki rendesen: kb. a mosószer felét benne hagyja, és ha nem ürítem ki mesterségesen (vizet bele öntögetve), akkor beleköt, beleszárad.
Milyen elven működik ezek ürítése?
Mit tanácsoltok, mi lehet a megoldás?
Szét kell szednem, és ki kell takarítanom, vagy megoldható másképp is (valamilyen vegyszerrel)?
Ui1:
Szétszedtem mert beragadt a szivattyúja is, és nem üritette a vizet az üstből. A csapágyak tisztítása és olajozása után jól megy.
Az öblítő és mosószer ürítés problémáját a sugártörő vízkőtelenítése megoldotta. (Nagy varázslat ennek működése!)
Volt még némi vízkő a melegvíz bemeneti szűrőnél is.
Rozsdátlanítás és teljes tisztítás után újszerű gépem van. (Alig 35 éves)
Ui2:
Próbamosást hibátlanul végigcsinálta.
Jöhet a következő 30 év üzem!
Üdv:
Fülesmester