Sziasztok!
Szomszédomban elégtek az ezeréves.kismegszakítók laza betápbekötésből ill.halmozott kötésből adódóan. Kicseréltem,rendbe is lett volna a dolog amikor eljutottam a mosógép dugalj áramköréig ami egy mindentől független MT kábelen kapja a betápot. a mosógép védőföldjén 108V-ot mérek védősinre bekötve szépen szikrázik,ugyanez történik ha csak fázist adok a mosógépre szintén a védővezetőn 108V sinre kötve szikra mosógép burkolatán fázisceruza világít,ütni nem üt. Háztartási gépszerelő szerint ilyet mosógép nem csinál,szerinte rossz a hálózat,ismétlem bérházi egyszerű lakáselosztóbol független kábel megy a dugaljig.Furcsaságnak tűnik még hogy a mosógép dugvilláján a védőérintkezőhöz képest 5 megaohmot mérek amit szerintem nagyon nem kellene mérnem .. szerintetek tényleg jó a mosógép?
Itt akár meg is állhatunk. A gép megjavítva, a probléma elhárítva. Egyebekben ajánlom a Borozót!
Előzmény: jó néhány hónappal ezelőtt kezdődött, hogy a hátul, felül lévő fehér túlfolyón jött ki egy kevés víz, ha jól emlékszem szivattyúzáskor vagy centrifugálás közben. Természetesen ellenőriztem az alsó szűrőt, de nem volt benne semmi dzsuva, ezért nem is értettem a dolgot, hogy mi okozhatja a túlfolyást. Mivel nem én hanem a feleségem használja a mosógépet én el is felejtkeztem róla, ő meg többet nem szólt, mert megszokta a folyást.
Egy hete történt, hogy büdös füst jött ki a mosógépből használat közben, szétszedtem és a képen is látható mi fogadott.
Vízfolyásnak semmi nyoma, minden csontszáraz, maga a motor-szivattyú együttese akadálymentesen forog, sem a szivattyú, sem a forgattyúház felette nem szivárog, el nem tudom képzelni, hogy mi okozta először is a pár hónapja kezdődött túlfolyást illetve a motor tekercsének a leégését.
A szivattyú is a dob közötti gumi csövet és a kifolyó csövet is ellenőriztem, hogy nincsenek-e eldugulva, nem voltak.
1. Van valakinek valami ötlete a kiváltó okra?
2. Mit érdemes most csinálnom:
1. meglehet javítani a motort, illetve érdemes újra tekercseltetni?
2. vagy vegyek egyet használtan?
3. vagy vegyek egyet újonan? Láttam a neten valami teljesen másképp kinéző motorokat szivattyúval, de nem tudok semmit sem róluk, hogy gagyik-e, ki gyártja, stb.
Sziasztok!
Van egy kb. 30 éves Hajdú bojler, amit felújítottam: a tartályon kívül minden újra lett cserélve, a bojler ilyen formán nincs egy éves és abból is max 2 hónapot volt bekapcsolva, a víz viszont állt benne.. Ez a bojler egy még kialakítás alatt álló lakrészben szolgáltatná a meleg vizet, ezért nincs még aktív használatban.
A felújítás után néhány hétig normál üzemi hőmérsékletre volt állítva, hogy meggyőződjek a működéséről. Aztán lévén nincs használatban fagyvédelemre állítottam. Két-három hónappal később arra lettem figyelmes, hogy a bojlerből "záptojás" szagú víz folyt. Arra gondoltam, hogy ez legionella. Az álmos könyvek szerint ez el kell múljon magas hőmérsékleten. Kipróbáltam, hogy akár egy hétig is a maximális hőmérsékleten hagytam, de a bűz végül is nem akart elmúlni, még aztán hetekig kísérleteztem mindenfélével, végül rászántam magam, hogy belenézzek.
A leeresztésnél mindjárt arra lettem figyelmes, hogy a bojler aljában (kb. 40l) a víz feketés-szürke színű volt.
A szétszedésnél is találtam némi furcsaságot: Ahogy írtam minden alkatrészt gyári újra cseréltem, de a zárólap zománc (?) bevonata, mintha felázott volna, megbőrösödött, az ujjam dörzsölésére is lemálik, alóla előtűnik a nyers vas, ez nem túl biztató.
fényképen látszik, hogy milyen koszos lé van a bojler aljában, illetve egy fénykép a tartály belsejéről, ezt nem tudom megítélni, hogy jó-e vagy rossz...
Mi lehet a gond, mit csináltam rosszul?
Üdv
Mielőtt nekiugranék a szomszédom mosógépének tanácsot kérnék. HBI2504-01 a pontos típusa de ilyennel még nem találkoztam, és rajza itt sem lelhető fel. Panasz, hogy centrizéskor csak kattog és nem szivattyúzza ki a vizet. Mi okozhat ilyen hibát. Ez programtárcsás vagy már okos elektronika hagyta el magát.
Köszi Laci