Sziasztok!
Elkelne egy kis instrukció, segítség!
A tuner minden adó vételénél, mindenhol azt csinálja, hogy alacsonyabb hangoknál (dob, basszus) elmegy a TUNED jelzés és ha sztereó az adás, akkor a SZTEREO jelzés is. Ezzel egyidőben a hangjában mintha az állomás nélküli muting állapot érvényesülne, nem sistereg hanem elnémul ezekre az időkre. Első hallásra mintha recsegne, durván torzítana. (A telefon torzításától most tekintsünk el

).
HK TU940. TUNED hiba.
Az IF-jel kezelése és a TUNED jelzés előállítása is LA1235-tel történik. Az IC-ből a villódzó jelzés már így jön ki, tehát a visszajelzés valós állapotot tükröz. Az LC7218 PLL IC-nél nincs egyszerűen mérhető fázis locked jel amiből következtethetnék arra, hogy a pll veszti el a mély hangoknál a frekvenciáját. Nincs konkrét "elképzelésem" egyszerű műszerezettséggel a hiba detektálására, hogy hol következik be. (oszcilloszkóp, dmm, LCR-T4) Alkatrészeket meg nem szeretnék cserélgetni, hogy egyszercsak jö lesz... vagy nem. Az nem az én stílusom.
Ami felkeltette még a figyelmem! Az LA1235 adatlapjában, a mintapéldában ar R207 Muting time constant funkciójú ellenállás értéke ha csökken, akkor totálisan ezt a jelenséget produkálja -az adatlap szerint.
"Abnormal detuning muting attenuation waveform and abnormal sound at the time of low frequency modulation."
De a tuner kapcsolását összehasonlítva az adatlapban szereplővel az R207 teljes hiányát látom. Átépíteni az IC környezetét meg kizártnak tartom részemről mert akár ismerte a tervezője az ajánlott kapcsolási alkalmazást, akár nem, ez valaha tökéletesen működő kapcsolás volt.
Egy szó mint száz, nem tudom, hogyan lehetne a pll zártságát detektálni vagy az IF körében keresgélni? Valakinek ötlete?
(A készülék kivül-belül szép, "turkamentes" állapotú. Forrasztásoknak (pláne) semmi nyoma.)
Köszönöm!
Üdv!
Imre
Sziasztok`
Van nalam egy Harman Kardon ONYX STUDIO 3 Bluetooth hangfal.
Teljesen halott, nem jelez toltest es nem kapcsol be.
Egy Li-Ion 18650-es akkut hasznal aramforrasnak, ennek a feszultsege helyes.
A fo panelen talaltam ket elrobbant SMD biztositekot (FB21 es FB22)
Sajnos az a szerviz-konyv amit a tanyan is megvan, az nem ez a verzioja erositohoz valo.
Nincsen-e valakinek ehhez a verziohoz rajza esetleg?
Ennek a jelolese 40-0ONYX3-MAF2G
Nem szeretnek talalomra beforrasztgatni biztositekokat, de azt sem tudom, mit csatolnak, teljesen a sotetben tapogatozok.
Elore is koszonom a velemenyeket.
Minden jot,
Janos
Sziasztok!
A címben említett erősítő tápja azt produkálja, hogy a STB 5V pulzál rajta, ha a front panel csatlakoztatva van, akkor a power led jól mutatja a jelenséget. Nem védelmi módban van, hanem tényleg mérve is, mászkál a táp folyamatosan 2-5V közt. Elkók esr-re, kapacitásra jók. TF91 trafó és az IC91 névre hallgató pwm contorller is jó. Aki esetleg javította ezt a kapcsolóüzemű tápot, adhatna pár tanácsot, mert ezekben nem nagyon vagyok otthon...
Köszönöm!
Üdv.: Viktor
A hibát az IC92 pwm kontroller okozta, de jól meg is szívatott mert rendeltem a HQ-tól, még szerencse, hogy 2 db-ot, persze amit elsőre beforrasztottam halott volt, és el vitte magával az IC91-et is. Mindkettő cseréje után a táp elindult.
Sziasztok!
Harman Kardon avr660-hoz keresnék firmware-t, sajnsos a harman honlapján már nem elérhető.Mindegy melyik verzió, régi is jó lenne, van egy fagyott alaplapom, hátha csak firm kellene neki.