Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Lenne ez a 5 csatornás rádió erősítő. Hang nem jön ki rajta, de ha a hangerő encoderhez nyúlok annyit ír ki: VOLUME-71, a -71 villog . Más gombra reagál, tehát átvált a bemenetek között, hangolható, stb. Mi lehet ez? Köszi
Sziasztok!
Ismét hozzám került egy harman sub, amit sikeresen újraélesztettem, a sub tökéletesen működik.
Viszont még olyan "hibája" van, hogy nem hajlandó kikapcsolni mikor auto standy- módban van.Szinte az összes kondit cseréltem már benne, de órák múlva is bekapcsolva marad, holott elvileg max fél óra után ki kellene hogy kapcsoljon.
Esetleg valaki tapasztalt valami hasonlót?
A sub újra a régi, az u203 cseréje után kb 18 perc tétlenség után standby üzemmódba lép.
For your information to repair
Harman KArdon HD710 Player uses a KSS210B Pickup (as spare, original unknown)
can be changed without any other servicing
Harman Kardon Receivers; Series AVR 2000,3000...
"Looses memory issue"- gold cap at the front pcb defective. May be changed to a 1µ cap but you have to solder 3 other elko´s to the other side. Keeps memory for a longer time.
"Hum noise for the first 5min, warm up" - right lower side at the main pcb: elko 7800µ dead- you can see it at the "cap of it". Replace both (7800µ and 2200µ) to new versions above 25V.
"Fuse burnt voltage selection; no green led´s flash, no sound"- cap 2200µ make a short circuit (next to 7800µ). Change these elkos! If you want to make it better... change the 7x 10µ caps for the regulators too. Resolder all points there.
"volume changes self to max. or min." change the two resistors at the front pcb close to the volume encounter. be sure that there are both sides 5V!
"everything is functional but no sound; but sound from the 6.1ch in" TC9273N-07 is dead (shorted). Have a look at the two caps and the security resistors beneath this chip! My be dead too. Replace this chip only by the -007 version. others will not function.
Be careful with the bigger stripe cable! the contact lines are loosen from the plastics. You can help yourself with a "second glue" under these contacts.
So i hope i can help you...
cheers SG.
Sziasztok!
Elkelne egy kis instrukció, segítség!
A tuner minden adó vételénél, mindenhol azt csinálja, hogy alacsonyabb hangoknál (dob, basszus) elmegy a TUNED jelzés és ha sztereó az adás, akkor a SZTEREO jelzés is. Ezzel egyidőben a hangjában mintha az állomás nélküli muting állapot érvényesülne, nem sistereg hanem elnémul ezekre az időkre. Első hallásra mintha recsegne, durván torzítana. (A telefon torzításától most tekintsünk el

).
HK TU940. TUNED hiba.
Az IF-jel kezelése és a TUNED jelzés előállítása is LA1235-tel történik. Az IC-ből a villódzó jelzés már így jön ki, tehát a visszajelzés valós állapotot tükröz. Az LC7218 PLL IC-nél nincs egyszerűen mérhető fázis locked jel amiből következtethetnék arra, hogy a pll veszti el a mély hangoknál a frekvenciáját. Nincs konkrét "elképzelésem" egyszerű műszerezettséggel a hiba detektálására, hogy hol következik be. (oszcilloszkóp, dmm, LCR-T4) Alkatrészeket meg nem szeretnék cserélgetni, hogy egyszercsak jö lesz... vagy nem. Az nem az én stílusom.
Ami felkeltette még a figyelmem! Az LA1235 adatlapjában, a mintapéldában ar R207 Muting time constant funkciójú ellenállás értéke ha csökken, akkor totálisan ezt a jelenséget produkálja -az adatlap szerint.
"Abnormal detuning muting attenuation waveform and abnormal sound at the time of low frequency modulation."
De a tuner kapcsolását összehasonlítva az adatlapban szereplővel az R207 teljes hiányát látom. Átépíteni az IC környezetét meg kizártnak tartom részemről mert akár ismerte a tervezője az ajánlott kapcsolási alkalmazást, akár nem, ez valaha tökéletesen működő kapcsolás volt.
Egy szó mint száz, nem tudom, hogyan lehetne a pll zártságát detektálni vagy az IF körében keresgélni? Valakinek ötlete?
(A készülék kivül-belül szép, "turkamentes" állapotú. Forrasztásoknak (pláne) semmi nyoma.)
Köszönöm!
Üdv!
Imre