Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

HEROFON UNIVERSAL SUPER-51U 1940 SCH

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (PNG)
Size
93.9 KB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar herofon manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    HEROFON SUPER-51U SUPER51U 1940 SUPER 51 51U
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
AnaMaster clock információt keresek
Sziasztok!

Még jó pár évvel, sőt évtizeddel ezelőtt hozzájutottam egy CD játszóba utólag beépíthető kis zajú kvarcoszcillátorhoz. Sajnos a tervezője (Viletel István) azóta elhunyt.
Az oszcillátor mind ezidáig kiválóan működött, de tegnap megszűnt rezegni. Szeretném megjavítani. Sajnos az alkatrészek nagy részéről le van csiszolva a felirat.
Amit ki tudtam deríteni: van benne egy SMD tranzisztor +P2 felirattal. van egy 14 lábú SMD integrált áramkör, ami a 7-es lábon földet, a 14-en tápot kap. A kimenetei: 1, 10, 13. Van egy 4 lábú fémtokos tranzisztor, amiből 5448A felirat olvasható, de lehet valami .443A is. Van két TL431.

A panel felirata: AnaMaster XQ Clock 3.0 by Hemtron.

A kvarcra rámértem, nem rezeg. A panel 12V-ot kap kívülről.

Kinek van ötlete, merre induljak el?

Előre is köszönöm,

- lcsaszar
AKAI AT-S 210 kimeneti hang probléma
Üdvözlet Mindenkinek.
A fent nevezett készülékkel kapcsolatban kérnék segítséget. Fél évvel ezelőtt kb fél óra használat után a jobb oldal elkezdett sisteregni,pattogni ami néha áttért a bal oldalra majd a jobb oldal teljesen elhallgatott. Most volt egy kis időm,kibontottam, a táprészben mindjárt láttam 3 db. púpos elkot és 2 db körül megszáradt kristályos anyagot. A tápba az összes elkot kicseréltem, viszont a hiba sajnos továbbra is megvan. Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdvözlettel: Misi
Yamaha AX-530 erősitő
Üdv! Keresem a fenti erősitő rajzát. Amit a kereső talál, az egy sokkal bonyolultabb erősitőé... Köszönöm! Közben megkaptam egy másik fórumon. Feltöltöttem ide is.
Philips AS235/21 hifi torony hangfalkimenet búg
Sziasztok! A címbeli hifitornyot hozták hozzám javítani,hogy nem szól,csak búg. A hangfalkimeneten kb 9v egyenszint mérhető.A végfok tipusa :AN7161(2 db). Mindkettőt cseréltem.A hiba maradt ugyanaz.Áramkörét átmérve nem találtam hibát. Van valami ötletetek? Fejhallgatót bedugva az szól.Ilyenkor eltünik az egyenszint a hangfalkimeneten.A fejhallgató meghajtása külön lábon történik.A végfok úgy néz ki,már korábban is volt cserélve a forrasztásból ítélve.Esetleg nem ugyanazt a tipust rakhatták bele? Előre is köszönöm a segítséget.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce