Sziasztok
Kaptam ingyé egy ilyen nyomtatót. Két problémám van vele: 1. ilyen csúnyán, maszatosan nyomtat, különösen az oldal alsó felében (lásd melléklet); 2. ha több lapot akarok egymás után nyomtatni, a második mindig elakad valahol középtájt és ki kell húzni belőle,. Állítólag utántöltött toner-cartrige lett bele téve röviddel a problémák jelentkezéséig, addig tökéletesen működött. Egy másik utántöltöttel próbáltam én is, ugyanaz a jelenség. Futottam egy pár kört tisztítás cím alatt, port kifújtam belőle, rollereket tísztítottam, de eredménytelenül. Ha több lapot nyomtatok, és az éppen kijövőt kézzel is húzom ki a végén, akkor nem áll meg a következő lap benne.
Ha lesztek kedvesek pár tippel segíteni, mi lehet az oka, hogyan javítható (szervízen kívül persze), hálásan megköszönném.
Hali!
Tudja valaki hogy ennek a nyomtatónak honnan tudnám leszedni a service manual-ját?
Előre is köszi!
Ati
Üdv Mindenkinek!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy sikerült az adott nyomtatónak letörnöm a tetején kinyitható papírtartó ajtaját. Vagyis csak az egyik oldalán a kis bütyköt, ami a helyén tartja kinyitás után. :weep:
Lehet ilyet külön beszerezni valahol, hogy ne kelljen barkácsolnom vele?
A másik problémája, hogy nyomtatáskor a lap egyik oldalán egy kis csíkot nem nyomtat. Ez a jelenség toner csere után jelentkezett. Lehet ez a toner hibája, vagy ez a dob miatt van? Még csak 40%-os a dob.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv vzs.
Sziasztok.Adott cimben szereplo szines nyomtato, amelyik semmikeppen sem akarja kalibralni a szineket. Fuggoleges sikban vannak elcsuszva, vizszintesen ok. Ami eddig probakepp cserelve lett: toner szett csere, lezer egyseg csere, formatter panel + lezer egyseg vezerlo panel csere, a transfer belt egysegen a kalibralo szenzorok kifujva. A kalibralast amenyire tudja, megcsinalja a gep lasd a tesztoldalakat, de valami mas hiba van es azt mar nem tudja korrigalni. A tonerek alulrol felfele M C Y Bk, a papirra is ebben a sorrendben kerulnek a szinek, a feketehez kepest a legnagyobb eltolodasa a bibornak van, a legkissebb a sarganak. Ennek alapjan arra gandoltam, hogy a papir haladasi sebessege kissebb a normalisnal, de ezt a hipotezist alatamasztando, szuksegem lenne egy mukodo 2605-os vagy 2600-as gepbol kinyomtatott tesztoldalakra. Ha beigazolodik, johet a kovetkezo kerdes: miert? Hozzaertok valaszait, otleteit varom