Sziasztok!
Kéréssel fordulnék szakavatott EMG műszerekben járatos taghoz!
Fent nevezett szkóp kapcsolási rajzom van ,de feszültség adat sehol a rajzon!
Szóval olyan szakit keresnék aki tud is feszültség értékekkel szolgálni még jobb ha anódáram értéket is tud,vagy esetleg a trafók gyári méretezéséről van doksia!
1db trafót kéne tekerni ,sajnos adatok hiányában nehéz elindulni !
Köszönöm
Zoli
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
21:03
Rajzot, service manualt, jobbra a "Keresem/WANTED" doboz "KATT IDE" gombján keresztül kérj!
Helló ! A zsibin jártamban rámdőlt egy karcmentes, 1957-es EKM Fluxmeter. A klasszikus fekete bakelit laborműszer. Van rajta két mérőcsatlakozó (csavaros banánhüvely), egy fehér nyomógomb és a műszer tetején egy kis ablak, amit átlátszó műanyaglapka fed és ha belenéz az ember, akkor egy tekercs vasmagnak látszó tárgyat lát az ablak mögött (akár mi is az, két vezetékkel be van kötve a műszerbe). A műszer oldalán van egy speciális N kiloohmos huzalpotméter (nem tudtam az értékét megnézni, de nem is érdekes egyelőre), ami a két végálláson kívül az ellenálláspályán egy középállással is bír, ami ki van vezetve a műszerbe és be van kötve. Mintha egy középállású "+/- potméter" lenne (mint a hifikben a balansz potméter).
Levettem a műszer hátlapját. Semmi rendkívüli. Nem lettem okosabb. Jobban nem mertem egyelőre szétszedni a gépet. Ha a műszert óvatosan megmozgatom, akkor a mutatója elvándorol az egyik végállásba és ott marad, vagy a másik végállásba és ott marad. Mintha nem lenne semmilyen műszerrugó a gépben. Ha szállításhoz rövidrezárom a két mérőcsatlakozót, akkor a mutató megáll ott, ahol éppen van és ott marad, meg sem mozdul, vagy csak nagyon aprókat.
A műszer működik, csinál valamit. Ha ellenállásmérővel megmérem az alapműszer két kivezetését (a két mérőcsatlakozón keresztül), akkor a mutató kilendül és kb. 1 kOhmot lehet(ne) mérni. Mivel a digitális multiméteremmel csak 200 kOhmos állásban mertem megmérni (lentebb egyre gyorsabban lendülne a végállásba a mutató), ott kaptam az 1 kOhmot. Ha a műszert csak egyszerűen leteszem az asztalra, akkor a mutató a 0 állásból szépen lassan elkezd felkúszni olyan 40-50-es osztásig és ott marad. Ha a fehér gombot lenyomom, akkor a mutató kicsit visszakúszik olyan 30-ig. Lehet, hogy csak a műszerész asztalom nem vízszintes, de a 40-50-nél általában a mutató nem megy tovább. Ott ledekkol. Tettem fel képeket a gépről.
A kérdéseim a következők lennének:
1. Hogyan működik, hogyan mér ez a műszer ? Mi kell még hozzá, hogy normálisan mérjen ?
2. A fluxmeter skálája az maxwellekben mérésre van skálázva, ami régen a mágneses fluxus mértékegysége volt. Itt 1 fok = 15000 maxwell. Milyen méréshez használták ezt a műszert ? Hol mértek kilómaxwelleket ?
A válaszokat megköszönöm. Ahogy szoktam, próbálok minél gyorsabban erre járni és reagálni. Köszönök minden segítséget.
Sziasztok!
A fenti táp javításában kérném a segítségeteket. A "power" LED világít, de a kimeneten 0V-ot mérek 6,5V helyett. A primer pufferen megvan a 325V. Annyira össze van zsúfolva, keresztbe van kábelezve, hogy nem igazodok el benne. Ráadásul tele van orosz alkatrészekkel. Egy rajz sokat segítene.
Üdv.
SZASZTOK!
Megfogadtam a tanácsot, új témát nyitottam.
Műszer mánia néven.
Abból indúlok ki, hogy a műszer az eggyik legfontosabb szerszám egy "eleltrós" életébe(legyen az viz-gázszerelő, vagy nőgyógyász).
Bevallom férfiasan...SZERELMES VAGYOK A MŰSZEREK-be!
Újabban sok ezzel kapcsolatos téma foglalkoztat.
Eggyike ennek a témának az lenne, hogy...
-adott egy szinúsz jelgenerátor, amelyen többállású kapcsolóval állithatjúk a frekvencáját, 300Hz és 160Khz között 7 értékben.
Úgyanigy állithatjúk az amplitúdóját is.
Kérdésem:
-miért változik az oscciloszkópon az amplitúdó, mikor a frekvenciát váltom....nem valami paranormális dolog ez?
Másik kérdés:
-Készitettem egy rf szondát, amelyel gondoltam mérem a paranormális látszatot.
Ijjesztő, de úgyan igy van ott is, vagyis változik a fesz érték mikor a frekvenciát váltom.
Több az annál, ehez a generátorhoz gyárilag a TERTÁ-ék csináltak egy műszert is, amelyel ennek a generátornak a szintjeleit mérni lehet decibelben....ráadásúl a műszer bemeneti ellnálását túdom változtani, de a végtelen skálán is úgyan ez a jelenség.
Harmadik kérdés:
-Valaki érthetően, szépen, tűrelmesen és szájba-rágva magyarázza már el nekem, hogy a szkóppal, hogyan határozzák meg egy jel feszűltségbeni értékét, ha ez változik a frekvencia fűgvényébe.
Teszem azt 10 Mh oscsilószkóppal egy 1kH-es szinúszos jell feszűltség értékét...tehát nem decibelben, hanem voltban.
Köszönöm varadi