Jó reggelt Urak!
SzBálint javaslatára, a kérdésem áttem a HISENSE témából erre fórumra, hátha itt tudtok segíteni.
Van egy HISENSE 43A7KQ TV-m.
Három napja frissítette magát. Azóta két gomb nem működik a távirányítón, és a menüje még rosszabb lett, mint volt (bizonyos funkciókat alig lehet elérni).
Eszembe nem jutott, hogy az amúgy is híresen sz@r szoftvert tovább lehet rontani egy frissítéssel. De, lehet.
Hogy lehetne visszavarázsolni a régi szoftverét? A neten csak upgrade-vel foglalkozó oldalakat találok, de a visszaállítás lehetőségét nem.
Előre is köszönöm a segítséget.
A címben említett tv ki írja a logót majd újra indul és ezt ismétli folyamatosan. Flash hibára gyanakszom, ezért keresnék mentést hozzá 25q16 spi flash lakozik benne. RSGA7.820.50001 mainbord.
Válaszokat köszönöm előre is.
Üdv!
Az említett modulon az LVDS csatlakozó mellett felrobbant egy smd ic. Ami olvasható rajta: ...4801, az eleje hiányzik, ha volt előtte valami. Erre a számra több különböző funkciójú ic-t találtam, így valószínűsíthető, hogy volt előtte még valami. Az ic pozíció száma: U24 Tokozása SO-8.Doksit nem találtam rűla. Köszönöm a figyelmet!
Sziasztok!
Hozták a fenti tévét, hogy gond van a hangjával, néha sokat (órákat) kell várni hogy legyen, a kép mindig teljesen jó.
Először azt gondoltam kh-s, kerestem, de nem úgy tűnik, hogy ilyen jellegű a gond.
Egy chromecast-et kötöttem rá, ezzel ütemesen (1-2mp) van hang/nincs hang (ez inkább egy magas frekvenciás sípolás).
Tv adónál valóban nincs hangja (kb fél órája megy).
Ha a végfok bemenetéhez hozzáértem, akkor folyamatosan volt brumm a hangszórókban, emiatt szerintem az oké.
Próbáltam áramtalanítást / teljes resetet, nem segített.
Main: TP.MS3663T.PB708
Van valakinek ötlete/tapasztalata ilyen hibával kapcsolatban?
Üdv: Emil