Alaplap (rsag7.820.5001/ROH) csere előtt 10 mp után újraindult. Hisense logo képernyőn megjelent majd eltűnt és újból visszajött. Tv nem reagált semmire! Alaplap cserét követően tv bekapcsol led világít logo felirat nincs. Tv távirányítóra illetve a kezelőpanel ki/be kapcsolójára reagál standby módba kapcsol, hangszórók halkan sisteregnek. Itt elakadtam, ha valakinek van valami ötlete akkor szívesen veszem!
Dear all,
this TV, Hisense H60N5705 installed in a conference room, turns off automatically a few minutes after being switched on.
The problem started to occur suddenly, during a video conference. It was switched on with the remote control, continued to work for a while and then switched off again.
The room technician changed the power cable (?), the HDMI cable (??) but the problem of course remained.
I asked if it changes anything by connecting the TV to another source but, even if it is left on the OSD menu, it stays on for a few minutes and then switches off.
So they took the TV (a 60’ which is not easy to handle) to the lab and asked me to check it.
I still have to open it up, but I don't have the schematic diagrams and should proceed by trial and error, although I imagine a problem with the power supply stage.
How do you suggest I proceed, since I don't do TV but RF ?
Thank you for any help,
Best
Maximus
Üdv mindenkinek!
Egy ilyen csodás LCD-vel kapcsolatban kellene egy kis infó. A TV működik, csak nem lehet rajta látni a képtartalmat. A csatolt képen látható módon elbántak a kijelzőjével.
A kijelző felületén van két vékony fóliaréteg, amit leszaggattak a plexiről. Az első a lényeg a polarizáló fólia, anélkül csak egy erős fehér fény látható. A második egy vékony átlátszó védőfólia csak. Szóval ahogy a csatolt képen is látszik, ahol maradt egy kis fólia, ott látható a képtartalom.
Létezik ilyen fólia a pótlásra, vagy kuka az egész?
fridiszerviz
Sziasztok! Fenti készülékben 6871qyh045c Y main van. Csereszabatos vele 6871qyh036d y main? Véleményeket előre köszönöm István
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."