Sziasztok!
A következőhöz szeretnék segítséget kérni: a hitachi V212 szkópra tegnap rákötöttem egy GDO-t. Szépen látszott a jel egészen addig amíg a slope kapcsolót ki nem húztam. Innentől kezdve norm trigger módban nincs triggerelés,auto módban van , viszont a trigger level nem állítható.
Köszönettel!
Sziasztok.
A témában a zöldfülűnél is zöldfülűbb vagyok.
Szeretnék vásárolni egy,a címben szereplő szkópot.Meg szeretnék tanulni mérni vele.
Kérdésem az lenne hozzáértőktől,hogy érdemes -e megvásárolni a címben szereplő tipust.
Mennyire megbízható és mennyire javítható,ha netán nagyon benéznék valamit??
Illetve érdekelne egy-két link,ahol a használatával kapcsolatban tudnám nulla tudásomat gyarapítani.
Köszönöm szépen előre is a segítő hozzászólásokat.
Üdv:András.
Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni, mert oszcilloszkóp választás ügyben sajnos nagyon járatlan vagyok!
Lassan elérek elektronikában már egy olyan szintre, hogy nem tudom igazán nélkülözni eme becses műszert. :)
A felhasználási területről, hátha ez támpont lehet:
Hívójeles rádióamatőr vagyok és szeretek konstruálni. Rövidhullámú (max. 28MHz, de inkább 7MHz) Rádiókat és ehhez tartozó dolgokat, műszereket építeni és javítani. Mellette AVR-es kapcsolásokat is szoktam építeni, fejleszteni.
Most már ott tartok, hogy a "kiszemelt" rádiók - kapcsolások megépítése menne is, de élesztése, esetleges hibakeresése szkóp nélkül nemigazán.
Segítsetek nekem legyetek kedvesek a választásban! Kettő kiszemelt szkóp van jelenleg a piacon, amit megengedhetek magamnak. (más is érdekel, főleg HAMEG, de sajnos most nem találok sehol eladót)
Az egyik egy V-425-ös a másik pedig egy V-522 Hitachi.
Tapasztalataitok alapján Ti melyiket választanátok? Melyiknek könnyebb az esetleges javítása? Melyik az, amit én a hobbimhoz hatékonyan feltudnék használni a jövőben, megtudnám tanulni a használatát és toleráns egy kezdővel.
A szükséges szakirodalmakat részben már megszereztem, tanulom szorgalmasan, de jó lenne, ha mellé már a "vas" is meglenne és lehetne próbálkozni a lépésről-lépésre tanulós módszerrel. :)
Természetesen mint írtam is, más gyártmányok is érdekelnének, főleg HAMEG HM széria.
Mivel most elég szegényes a kínálat a megfizethető szkópokból, ha valakinek van esetleg olyan, amitől megválna és nekem megfelelő lenne, lehet vevő lennék rá.
Utólagosan is elnézést kérek emiatt a moderátoroktól!
Segítségeteket előre is hálásan köszönöm!
Viktor
HA7JVV
Szevasztok Kollégák!
Sokáig nem használtam ezt a szkópot, hétköznapló szkópként az orosz C1-93 vitézkedik kitartóan, de most szeretnék feszültség méréseket végezni kurzorral, és az a csúfság ért, hogy nem emlékszem, hogy hol lehet átkapcsolni x10-ről x1 mérésre.
A "VARIABLES" gomb alatt látom ezt a feliratot, és mintha azt a gombot kifelé kellett volna húzni az átállításhoz, de finoman nem jön, erőltetni meg nem akarom.
A papír alapú használati utasítását eltettem valami "jó helyre", annak kicsi az esélye, hogy meg legyen, a manuálját letöltöttem az internetről, de az ezt az információt nem tartalmazza, inkább a javításához való.
Kérek szépen okosítást.
Üdv.: Pista.
A megoldás Uniman Kolléga jóvoltából érkezett:
A kis "SELECTOR" billentyűt lefelé billentve, lent tartva, és a "VARIABLES" gombot jobbra-balra tekergetve átkapcsolja a méréshatárt!
Köszönöm!