Sziasztok,
lassan 15 éves készülék, megszolgálta már az árát de próbálom életben tartani. Kiszáradt elkó cserén, csatlkozó tisztításon, szívattyú cserén már korábban átesett. A hibajelenség az, hogy nem forog a dob és a program végén nem reteszeli ki az ajtót.
Látszólag mindent "jól" csinál, hibakód nincs, vizet enged, szivattyúz, számolja vissza a program időt, csak éppen a dob nem forog. A program végén sípol, ahogy szokott, de az ajtót nem reteszeli ki. A rejtett nyomógombbal ugyanakkor kioldja az ajtót, az elektromágnes jó, csattan.
Nem mechanikai hiba, kézzel könnyedén forgatható, szíj rendben van. 3 fázisú motor, tekercselés nem szakadt. Inverteres meghajtása van, puffer és graetz rendben, a 3 db félhíd (gondolom IGBT-k lehetnek) elemei nem zárlatosak, multiméterrel mérve semmi rendellenes és "szímmetrikusak" a mérési eredmények.
Hővédelem nincs a motorban, 5 vezeték, 3 a tekercsek delta kapcsolásban, 2 pedig a tachogenerátor kimenet. A legfurább, hogy a vezérlő tudomást sem vesz arról, hogy nem megy a motor, nincs hibakód (legalább is a felhasználó felé), futtatja a beállított mosó programot, mintha minden rendben lenne.
Találkozott már valaki ilyennel vagy hasonlóval ?
Köszönöm,
imedve
Sziasztok!
Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy van egy Hotpoint AQCF852BU(EU) szárítógépem. A probléma azzal kezdődött, hogy az egyik ügyfelem elmondása szerint a szárítógépben a fűtőszál zárlatos lett. Ezután raktak bele egy másik fűtőszálat aminek a csatlakozójának a vezetékei nem jó sorrendben voltak mivel nem pont ebbe a verzióba volt való a fűtőszál csak kinézetre volt ilyen. Azzal mindíg leverte a kismegszakítót vagy FI relét. Most ott tart a dolog, hogy helyre hoztam a problémát, megtaláltam a pontos sorrendet a csatlakozóban, szárít is a gép de kb 6 percig utánna átkapcsol légbefúvásra hogy lehűtse a ruhákat és kész. A ruha vizes marad. Tettem bele másik panelt is, azzal is ezt csinálja.
Esetleg valaki találkozott már ilyen problémával? Vagy van ennek a típusú panelnek típushibája?
Sziasztok.
Hotpoint Ariston AQD1071D69 EU/B mosógép program indítása után kicsivel F13 hibával megáll.
Szárító modulban már kicseréltem az ntc érzékelőt és a csatlakozóját is.
NTC 20kohm értéke paneli eljut,
Elektronikán hibát nem találok.
Fűtőszálak hibátlanok.
Találkozott már valaki ezzel a hibával?
Szép napot Mindenkinek! Hatszor csattan a zár, majd villog a zár lámpa és haloványan világít a sárga start lámpa. Mé'? Panelon látható nyom -értsd égés!- nincs. A gép és a kérdező Novaji rokon, én csak próbálok távjavítani.
MOTORKÖRI SZAKADÁSA VOLT NEKI! Azaz nem volt benne kellő mennyiségű szénkefe...