Üdv Mindenkinek!
Segítségeteket kérem a címben szereplő laptop javításához.
Bekapcsolás után a Ledek világítanak, ventilátor felpörög, majd 2-3 mp után kikapcsol. Újabb néhány másodperc múlva magától ismét bekapcsol, Ledek világítanak, ventilátor forog (folyamatosan) és akkor már nem kapcsol ki magától, de a kijelző továbbra is teljesen sötét maradt (derengő háttérfény sincs). Próbáltam külső monitorról is, de azon sem jelent meg kép. A HDD működését jelző led folyamatosan világit, de a Win7 a háttérben valószínűleg nem áll fel (ezt abból gondolom, hogy a WiFi működését jelző fény nem vált át kékre). Próbaként lehúztam a HDD-t de a kontrol Led-je továbbra is világított (persze HDD nélkül lehet hogy ez normális). BIOS, vagy alaplap hibára tippelek, de nem igen tudom, hogyan tesztelhetem le? Kérem tanácsotokat...! Köszönöm!
Üdv.: Szveti
Üdv!
Telepítettem a gépre egy HDD2 control nevezetű szoftvert. Felbuzdulva azon, hogy a másik (samsung telefon) ügyben felmerült valami gond lehet a géppel. Nos szinte mindent rendben talált, kivéve a vinyót 42-43 fokra melegszik, néha jobban. Mit lehet tenni, hogyan lehet jobban hűteni? Köszönöm.
Ui: nem is tudtam, hogy ezt is méri valami.
Fenti laptopon nincs kijelzés, némi kutakodás után úgy tűnik a video chip újraömlesztése lehet a megoldás. Még nem csináltam soha ilyet, és nem ezen a gépen szeretném elkezdeni a gyakorlást.
köszönöm
bbgames
Sziasztok!
Egyik ismerősöm keresett meg ezzel a nyomtatóval, hogy a papír közepén megáll és csak kidobatni lehet a papírt.
Sajnos nem papír elakadás, jól kitisztítottam a mechanikát - de nem segített.
Mindig a sor nyomtatása közben áll le, sosem a papír léptetésekor. A sor nincs megcsúszva.
Van egy átlátszó szalag kifeszítve aminek sűrű csíkozását figyeli egy optokapu a fej tetején, ez is jó állapotú és tiszta. Az opto kapu is tisztítva.
Mégis a fej mozgatással van valami gond.
Sok kíntatás után már E3 hibát is ír, ekkor a fej tisztítása vagy parkolás közben áll le. Kint marad, mindig másik helyen. Ilyenkor még a fejet lezárni sem sikerül neki kikapcsoláskor, beszáradna ha nem teszem kézzel alaphelyzetbe.
Talán nagy a motor árama? Vagy miért dönt úgy hogy elakadás van? Mielőtt megáll, a nyomtatásban semmi csúszás vagy tömörödés nincs.
Sima DC motornak tűnik, két vezetékkel.
Nem egy drága nyomtató, de kicsi praktikus multifunkciós, wifis. Kár lenne kidobni.
Köszönöm!
A megoldás: a nyomtatófejeket mozgató motor kiszerelve szoros. A motor szétszedése, tisztítása, kenése után a nyomtató stabilan működik. Meglepő hogy sima szénkefés dc motor van benne. Nem az örökkévalóságnak szánták ezt sem...