Sziasztok. Vestel 17IPS20 tápegység van a tévében. Rajzot sajnos nem találtam hozzá így a képen pirossal jelölt két ellenállás értékét keresem. Ha jól értelmezem a jelölésüket R522 és R502-ről van szó. Q502 MDD14N25 is zárlatos. Ide mi lenne jó? Rossz volt még D504, UF5404 dióda R556, R509, R514, R557, R518 10R ellenállások és U500 MP3394S. Jelenleg alkatrész beszerzés alatt áll a készülék. Ha valaki tudna segíteni a három kérdéses alkatrész ügyében kérem tegye meg. Letöltöttem innen a tanyáról két rajzot ami nem pont ez a tápegység és a két ellenállás értéke sem az ami nekem kellene. Sajnos megégtek így nem tudom leolvasni. Az R502 első számjegye talán 2-es ha jól látom. A rajz meg 10ohmot ír ami nem lehet. Szeretném megjavítani a tévét, minden segítség jól jönne. Köszönöm
Sziasztok!
Hyundai LLH24714MP4C tv-hez keresnék firmware-t. A Tanyán található VESTEL 17MB62 26744623 FLASH-t rátöltve bekapcsol, csak nem működik a tuner, lekapcsolja a háttérfényt ha elindul a keresés. Ha van valakinek hozzávaló flash tartalma, vagy tudja honnan lehetne letölteni legyen szíves írja meg.
Köszönöm!
Üdv: István
Sziasztok! Egy Hyundai TC2107HU típusú tv azzal a hibával került hozzám hogy a kép elmosódott, élvezhetetlen. Mintha valaki eltekerte volna a fókusz potit. Szétkaptam és a fókuszt maxra tekerve majdnem jó de még kívánna egy kicsit. Ez a trafó, vagy a képcső hibája lehet? A trafó BSC25-N0809, erről semmit nem találtam. A képcső Samu A51EER33X81-típusú. A válaszokat köszönöm.
Sziasztok!
Egy hete hozták ezt a készüléket, azzal a hibával hogy villog a készenléti led. Átmérés után kiderül hogy zárlatos a sorvégtranzisztor, rendelés. Tegnap megkaptam a tranzisztort, beépítés után pedig nem indul a sor. A tápban cseréltem az elkot. Készenlétben 50V körül van a sortápfesz, de beindítva 105V-ra felugrik ( 51cm képcső ) szerintem ez jó. A TDA9351-es ic 33lábán ( HOUT ) nincs kimeneti jel, egy pillanatra sem, de a 36-os láb ( EHTO ) lábon az 1.6V helyett 8V-ot mérek. Az icén minden tápfeszültség meg van 3.3V, 8V, kivettem a sorvégtranzisztort, sormeghajtó tranzisztort, és még a függőleges icét is, de akkor sem ad ki sormeghajtó impulzust. Merre keresgéljek, vagy elhalálozott a TDA9351?