Sziasztok! A fent szereplő combóhoz segítséget szeretnék kérni:
Azt csinálja, hogy bekapcsolás után kb. 5 másodperc múlva kikapcsol. Ezt akkor is megteszi, ha DVD/CD lemezt szeretnék betenni. Bekapcsoláskor a LED-ek megfelelően világítanak.
A kazetta behelyezése kriminális, egyébként, ha sikerül, tökéletes a kép, a hang.
Tehát:
1. Kazetta belyezése a nyílásba. (hiába nyomnám tovább, nem megy, így nem kapcsol be.)
2. Bekapcsolás, ("function" gomb megnyomása)
3. Ekkor tovább lehet nyomni a kazettát és be is tölti, indul a lejátszás.
Szétszedve azt lehet látni, hogy a betöltö motor "ráfeszít" a betöltő mechanikára, ha ki van kapcsolva. Ellenben bekapcsoláskor "kilazul", alapállapotba kerül a mechanika.
Letöltöttem a doksiját. A kijelző két szélső kivezetésének feszülségét szerettem volna megtudni, de a rajzon nem szerepel érték. Én -17,2 és -15,7V-ot mértem. A többi feszültséget még nem ellenőriztem. A tápegység részében nincs kondi felpúposodva.
Bocsi, ha hosszúra sikerült... ;)
Üdv: Födi
LEZÁRTAM. A készüléket visszaadom.
Tisztelt kollegák
Philips vr401/58 videohoz keresek fejmotort fejjel együtt ha valakinek lenne akkor
átvenném.
Köszönettel: Muskovits Zoltán
muskovits.z@freemail.hu
Sziasztok!
A fenti videó az LP-t szépen felveszi, le is adja, de SP-ben tracking jellegű hibát produkál. Saját és más felvétellel is. Samuknál szokott ilyen lenni, amikor elmegy az opciója. Ami zavar, hogy SP-ben rossz, LP-ben nem. Használta az ügyfél rendesen. Kopott, vagy opcióhibás ez is? Ha valakinek van ötlete, kérem, ossza meg velem!
Szép napot!
Laci
Sziasztok!
A sógorom ideadta az apósának a videóját (címben említett típus) javításra. Nincs tapasztalatom videó javításban, de a rokoni kérés miatt elvállaltam.
A hibajelenség az, hogy nem veszi be a kazettát, a betöltő motor nem indul el. Ha az érzékelőket becsapom azt el tudom érni, hogy a szalagbefűző mechanika (kazetta nélkül) működésbe lépjen. Kézzel betöltve a kazettát kiadni nem óhajtja.
Úgy láttam nincs fent a rajz a tanyán (feltettem kérésben), ahogy néztem a főbb alkatrészek jobbára sony és daewoo gyártmányúak, tehát nincs kizárva, hogy más márkanéven is árulták a videót.
Kérnék segítséget a hiba okának feltárásában. Nyilván tele van mindenféle érzékelőkkel a kazetta érzékelésére, gondolom ezeket kéne először megvizsgálni csak éppen nem tudom mi hol van és mire jó.