A tárgybéli kazán a következőképpen működik: Ha a termosztát eléri a kívánt hőmérsékletet, lekapcsolja a kazánt, és az utókeringető még kb.: 10 másodpercig dolgozik, majd leáll. Ezután néhány perccel a kazánban a vízhőfok lassan tovább emelkedik még 20°C-t.
Normális ez (úgy tudom, hogy nem)? Illetve hol lehet (lehet-e) az utókeringető szivattyú üzemidejét állítani.
Nincs esetleg valakinek ehhez egy SM-je?
Köszönettel: szuts
Szevasztok!
Boltoztam a motorszerelő ismerősömmel egy ultrahangos tisztítót, nekem csak lom volt a padláson, Ő viszont használni tudja.
Néhány hét eltelte után találkoztunk, és megkérdeztem tőle, hogy milyen folyadékot használ, mert a mosófolyadék nem éppen olcsó.
Elárulta: autó szélvédőhöz való téli mosófolyadék.
Már letisztított vele egy dugattyúnak a vastagon bekoszosodott felületét, továbbá egy karburátort is sikeresen ki tudott tisztítani.
Az volt a gondja ennek az ultrahangos tisztítónak, hogy időnként leáll.
Ugyanis.
A cég herdálásakor vettem meg eléggé olcsón, a benne lévő 2db TO-3 tokozású tranzisztor koppig zárlatos volt benne, és persze a felíratok "becsületesen" le voltak smirglizve.
Amiatt zárlatosodhattak be a tranzisztorok, mert valaki mosófolyadék nélkül "kipróbálta", ilyen esetben egy ciccenés jelzi, hogy itt a vég.
Belepróbáltam az itthon található CRT tévék javításához való tranzisztorokból több típust is.
Emlékeim szerint a BU326A viselte a legvitézebbül, de az is eléggé melegedett.
Persze, minden próba előtt vizet öntöttem a tartályába, és a hálózati feszültséget egy 1300W-os hősugárzón keresztül kapta meg.
Miután túlzottan melegedtek a BU326A-k, készítettem egy kiegészítő áramkört hőérzékelő, 3 tranzisztor, és egy tirisztor felhasználásával, ha egy adott hőmérsékletnél melegebb a hűtőfelület, a tirisztor lekapcsolja az áramellátást a mosó elektronikájáról.
Közben kiderült, hogy oda BUX48A volna jó, csak már nincs nálam az ultrahangos tisztító, másrészt meg eléggé lerágott csont, hogy a mostanában kapható tranzisztorok minőségben mennyire azonosak a régiekkel.
Ezek voltak a készülékre írva:
roll
FTZ-Nr: C 109/76
Type: RSW 22/13/15 P 75
HF: W/kHz: 75/40
Netz: V/A/Hz: 220/2/50
Fabr. Nr./ Bj: B 980/1986
Találtam is egy rajzot, ami vagy azonos a benne lévő elektronikával, vagy nagyon hasonlít rá.
Üdv.: Pista.
Szevasztok
Ezzel az inverterrel kapcsolatba kérdezném,belehet e kapcsolni az IGBT k nélkül,hogy megsasolnám szkóppal a vezérlést,meghozták a tranyókat,de nemszeretném eldurrantani őket,ha esetleg hibás a vezérlés,illetve próbálhatom esetleg az égőn keresztüli inditást?
Sziasztok
Hozzám került megint egy Dewalt DCB548 12Ah akku ez most újabb hibát produkál amivel eddig még nem találkoztam
a jelenség az hogy elindul a töltés és 3.6V cella feszültségnél azaz 18.4V-nál leáll a töltés és feltöltöttnek mutatja az aksit a cella feszültségek egyformák
a töltő jó mert másik ugyanilyen aksit feltölti rendesen 21V-ig
ebben az aksiban 15db 21700 típusú cella van ötös csoportokban alap állapotban a 3 ötös csoport azaz 3x18V párhuzamosan van kötve
vannak olyan gépek amiknek nagyobb feszültség kell ekkor az akkun a kapcsoló benyomásával sorba kapcsolódik a három 18V-os csoport és 54V lesz a feszültség
mi okozhatja azt hogy ennél az aksinál előbb leáll a töltés ?
Másik kérdés hogy szedett e már valaki szét ilyen aksit ?
ezt azért kérdezném mert volt már nálam ilyen 9Ah aksi ezt szét lehetett szedni teljesen leveszem a 2 oldalát és belül két oldalt van 2-2 csavar ezeket eltávolítva levehető a teteje is ami az érintkezőket és a BMS-takarja de ennél az aksinál ez nem akar lejönni mintha nyomtak volna valamilyen ragasztót a BMS-re és utána tették rá a tetejét
feszítés hatására mozog a teteje de lejönni nem akar nem tudom mi tartja ott esetleg mégis odaragasztották ?