Üdv mindenkinek!
Van nálam egy Indesit W105TX mosógép, aminek a következő problémája van:
Bármely mosási ciklus lezajlik, nem áll ki sehol hibára, viszont csavarás befejezése után nem áll meg, hanem tovább rendezi a ruhákat, mintha mosna, de víz nélkül. Ezt bármelyik programnál megteszi, a megállításhoz kézzel kell a Stop/Reset-re fordítani a kapcsolót.
A háziasszony elmondása szerint egy áramszünet óta teszi így. Lehetséges hogy az eeprom tartalma sérült meg?
A moságépnek léptetőmotoros promgramkapcsolója van, de ha jól láttam, akkor már mikrocontrolleres, mert a programkapcsolót szétszedtem, de csak egy kapcsolósor fogaskerekes mechanikával, érintkezőket megpucoltam, de semmi eredmény. Az elektronika meg lent van jól bedobozolva a mosógép aljában.
Amit edig néztem: motor le, kipucolva, szénkefe rendben, programkapcsoló szét, érintkezők tisztítva, fogaskerekek újrazsírozva. Hátravan szigetelés, légcsapda, majd az elektronika, de időhiány miatt nem került a hétvégén alkalom rá.
Amennyiben az eeprom tartalom sérült meg - szeretném megtudni, mennyire körülményes egy dump beletöltése (még sose csináltam, de szeretném megtanulni) - milyen programozó kell, milyen szoftver, stb..
U.I - probléma megoldva, újraírtam a 93C86-ot egy, a tanyán található dump-al
Ezúton is köszönöm a tanyalakók támogatását, nekem is bővült a tarsolyom az eepromírás művészetével!!
Köszönöm a tippeket előre is!
A fent emlitett hűtúnél az van, hogy mindhárom LED villog és sipol, de nem indul. Az elektronikán nem látszik semmi jele a hibának ( legalábbis viyuálisan ), minden "tiszta" ( szinte új ), amit lehetett kimértem ( diódák, tranzistorok ) nem találtam hibára utaló jelet. Elkok jól néznek ki, megvan a kapacitásuk. Relé rendben. Mágsem indul a gép. Hogyan tovább ?
Üdvözlet mindenkinek! 
A barátom mosógépét próbálom megjavítani. Indesit WD84 T ezen típusú. 
A teljes vezérlőpanelt cserére ítéltem, mivel vizet kapott, és a processzor teljesen meghalt.
A SINI ASWO áruházból megvásároltam a bele való panelt, amit eeprom nélkül szállítottak. 
Gondoltam, semmi gond, a régi panelból átrakom, és kész. 
DE, nem így történt. 
Hiába helyeztem át az új panelba az eepromot, a mosógép, sajnos nem működik. 
Vajon, még a panelt pluszban is fel kell programozni? 
Semmilyen információt nem tudtam megszerezni a benne lévő prociról. 
Tudna valaki tapasztalatot adni mit is kellene tenni , hogy ismét működjön ez a jó kis mosó-szárító gép? 
Jelenleg annyit csinál a gép, hogy bármely programra állítom, bekapcsolás után , kb 10 mp vel zárja az ajtót, megy kattan egy relé a panelon, és a vizel távolító szivattyú elkezd kipumpálni, majd a program kapcsoló magától megy lassan körbe körbe. 
Kipróbáltam, eepromot kivéve is ezt teszi. Nekem olyan, mintha még hiányozna program a központi processzorból. 
Tippet előre is köszönöm. 
Latyika 
Sziasztok!
A fenti tipusu mosógép nem viszi végig a programot.Mindig akkor áll le amikor az öblitéshez érne.Ekkor leáll és előlről kezdi a programot.
Mivel a mosógépek lelkivilágát nem ismerem kérdezném a tapasztalt kollégák véleményét mi lehet ezen jelenségnek az oka?
Üdv:Gaál Imre