Sziasztok!
Hoztak egy Indesit IDL 71 EU2 mosogatógépet javitásra!A hiba rövid leirása:2-4 ledeket villogtatja!Ehez keresnék hibakód táblázatot,leirást,mert amit leszedtem innen a tanyárol,azon sajnos nincs error kód lista!
Amiket ellenöriztem:minden csö kipucolva,átjárható,nincs dugulás,vizszint kapcsoló fujásra kattan,vizszintet szabályozza müködés közben!szivattyúk müködnek,nem szorul,kiersztö lugszivattyú zsir uj benne!
Inditás után ahogy kell lugszivattyú indul,üresjelzés megvan,vizet vesz,szintszabályzó szabályozza a vizszintet,nem tölt tul,mosogatás indul,fömotor megyen,fütés is megyen,elsö üritést megcsinálja,vesz vizet,mosogat,füt,majd kinyomja a vizet,de ekkor már bedobja a 2-4 led hibaüzit!Csak resettel törölhetö,ekkor egy kis vizet még kinyom,de nem áll a gép aljában a viz!!
Ebben kérnék tanácsot,mit nézzek még át,mi lehet ez a hiba kód!
Bocsi hogy illyen hosszúra sikerült a mondókám!Várom válaszotokat!Üdv,s elöre is köszi a segitségeteket!További szép napot!Villszer
Sziasztok!
Ebben a gépben is a bitron30410783 -as vezérlő van.
A F11-nek volt előzménye is.Kb három hete jelezte kollégám ,hogy van valami baja gépének.
Pontosabban a mosómotor gyengeségére leállására panaszkodott.
Szétszedte,kiporolta a motort,vezérlőt stb.Megjavult,pontosabban ment is ez eddig.
Megint produkálta ugyanazt a hibát.
Elmondása szerint akkor még a program elakadáson kívül nem tapasztalt mást,tudott vele szívatyúzni stb.
Ezután motor és vezérlő ki,motor szénkefék rendben.Kommutátor kitakarít,400W-os fogyasztón keresztül próba,teljesen jónak tűnik.
Vezetékek, forgásérzékelő és vezetéke a panelig kimérve rendben.
A vezérlőn át lett forrasztva az összes relé láb,ki lett mérve záró-nyító érintkezők,tekercsek.
Triacok zárlatra megmérve.
Összerakta,és azóta produkálja (1,3,4 led világít)az F11 hibát.
Na most ez után szivattyú és vezetékét is megmérte.
200 Ohm mért vezérlőnél és szivattyúnál is,ez már lehet,hogy túl van a tűrésen?
Lett mérve áram alatt is a panelon, a relé és triac lábakokon ott van a 220V,
tehát az ajtóretesz is jó lehet.
Mértem, igaz csak a vezérlő volt nálam.Tehát a 220 volt rádugva a panelra.
Tápegységen 11.8-at a proci panelon 3.27-et.
Köszönöm előre is a segítséget ,figyelmet.
Üdv:András
Sziasztok.
Indesit hőszivattyús, inverter motoros szárító.
Start után picit mozdít a dobon majd megáll, nem forgat tovább.
Hibakódot nem dob.
Próbáltam másik motorral, fő elektronikán a reléket cseréltem, csatlakozókat néztem de semmi változás.
Valakinek esetleg volt már ilyen hiba?
Köszönöm, ha tudsz segíteni.
Tettem rá egy bontott Wh elektronikát, kezelővel együtt és dolgozik a gép. A saját illetve a kölcsön próba motorral is. Egyértelmű fő elektronika hiba. Jöhet az új panel rá.
Sziasztok!
Pár hónapja régi kis hűtőnk nagyon el kezdett jegesedni. A képen látható állapotot kb.két hét alatt éri el. Mivel mindig nekem kell eltávolítani, jó lenne megoldást találni a problémára.. (azon kívül, hogy páromra bízom) mert nem szeretnék most egy cserében gondolkodni.
Emlékeim szerint régebben időnként leolvasztotta magáról a jeget, de már nem hajlandó.
Lenne valakinek ötlete, mit is nézhetnék meg rajta laikusként?
Köszönettel: Kiss Z.