Udv . Mindenkinek . EVO1 panel és három program csoport ami után van egy stop/reset . Az első 1,2,3, programokon elindul a mosás és az öblítés előtt első leürítés után centrifugál és mikor kellene lépni új víz felvételre el kezd kőrbe forogni a prk hiba kod nélkül , vagyis a piros folyamatosan világít és ilyenkor ha kikapcsolom restelem és újra indítom , csak forog a kapcsoló és egy 10 perc pihenés után újra el lehet indítani . A második csoport 4,5,6, programoknál el sem indul csak villog az ajtót sem zárja le . A harmadik csoport 7,8 indul , de csak egy centrifugát csinál azt a kapcsoló elballag a stopra . Bocs a hószú írásnak ,de már egész delelőt ezzel a vacakkal szórakozok . Ajtózár kivéve mérve jo , lezár, feszt kapcsol , motor próbára cserélve , fűtő szivárgás mérve jó , valami ötlet ?
Érdeklődnék nincs e bontásban valakinek a szóban forgó felültöltős Indesit WT 102 es gép ajtaja kompletten mosószer tartó nélkül. Egyik kollegám gépe. A teteje lerohadt a zsanér meg széthullik szóval cserélni kellene. Esetleg agyhalott fiatalabb gépbe még előfordulhat ami nem rozsdás még nagyon. elwo
Üdv!
A fent említett gép egyik napról másikra nem csinál semmit. Szétszedtem, kisebb keresgélés után feltűnt, hogy nem világít a piros ajtó zárva jelzés amikor elindítok egy programot. Gondoltam én, hogy megvan a hiba. Ám az ajtó bezárt. Megvártam míg kinyit, kiszedtem az ajtózárat. Szétszedve láttam, hogy a PTK kicsit fekete felül, de szétszedett állapotban tesztelve tökéletesen dolgozik. Mérhető, hogy átad, illetve határozottan kattan is. Ekkor kiszedtem a panelt. A szokásos kondi cseréken túl vagyok már. Fogalmam sincs, hogy a panelon mi érzi az ajtózár behúzott állapotát.
Abban kérnék segítségét, vagy tanácsot, hogy az ajtózár attól, hogy behúz lehet rossz? Hogy bírom tesztelni, hogy jó-e? A panelon mely alkatrészek felelősek a behúzott állapot figyeléséért?
(Annyi lett közbe, hogy sok ki/be kapcsolás után egyszer elindult a gép, kigyulladt a LED, hogy az ajtó zárva van, ám a program végén rögtön kialudt a led. Nem várta meg míg kinyit az ajtó, tehát úgy érezte, hogy nyitva van, miközben feltépni se bírtam.)
A panel
Megoldódott:
Köszönöm a segítséget, a motor volt a ludas. Kifújtam kompresszorral, ezután egyből elindult. Ekkor leszedtem, és láttam, hogy a szénkefék éppenhogy beleérnek! Kicseréltem, és tökéletesen dolgozik. Tanulságos volt.
Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni keresek ehhez a mosógép típushoz hiba cod táblázatot előre is köszönöm.