Sziasztok!
Ebben a gépben is a bitron30410783 -as vezérlő van.
A F11-nek volt előzménye is.Kb három hete jelezte kollégám ,hogy van valami baja gépének.
Pontosabban a mosómotor gyengeségére leállására panaszkodott.
Szétszedte,kiporolta a motort,vezérlőt stb.Megjavult,pontosabban ment is ez eddig.
Megint produkálta ugyanazt a hibát.
Elmondása szerint akkor még a program elakadáson kívül nem tapasztalt mást,tudott vele szívatyúzni stb.
Ezután motor és vezérlő ki,motor szénkefék rendben.Kommutátor kitakarít,400W-os fogyasztón keresztül próba,teljesen jónak tűnik.
Vezetékek, forgásérzékelő és vezetéke a panelig kimérve rendben.
A vezérlőn át lett forrasztva az összes relé láb,ki lett mérve záró-nyító érintkezők,tekercsek.
Triacok zárlatra megmérve.
Összerakta,és azóta produkálja (1,3,4 led világít)az F11 hibát.
Na most ez után szivattyú és vezetékét is megmérte.
200 Ohm mért vezérlőnél és szivattyúnál is,ez már lehet,hogy túl van a tűrésen?
Lett mérve áram alatt is a panelon, a relé és triac lábakokon ott van a 220V,
tehát az ajtóretesz is jó lehet.
Mértem, igaz csak a vezérlő volt nálam.Tehát a 220 volt rádugva a panelra.
Tápegységen 11.8-at a proci panelon 3.27-et.
Köszönöm előre is a segítséget ,figyelmet.
Üdv:András
Sziasztok!
Van egy IWC7125-ös Indesit mosógépem. A gép még garanciális, és új kora óta megvan az a jelenség, hogy mikor felpörög centrifugáláshoz, éles sípoló hangot ad, olyan hangerővel, hogy nem lehet beszélgetni mellette. Egy bizonyos fordulatszám fölött lecsendesedik. Más hasonló gépeknél is megvan ez a jelenség, vagy hívjak szervízt hozz?

Várom tapasztalataitokat!
Üdv: Jácint
Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni keresek ehhez a mosógép típushoz hiba cod táblázatot előre is köszönöm.
Üdvözlet! A mosógép elcsípett tápkábellel került hozzám. Kábel cseréje után az ajtó egyből bezár ahogy a dugvilla bedugásra kerül. Program kiválasztása megy indítás után a funkció led az adott programnak megfelelően világít. Perifériák rendben(ajtózár, motor, fűtőbetét, szintkapcsoló)
Panel kiszerelése megtörtént, égést nem találtam. Valaki találkozott már ilyen hibával? Segítségeket előre is köszönöm.