Üdv.
Egy internettel nem rendelkező mosógép szerelő barátomnak keresnék WTL 125-ös
müködő eeprom mentést
Köszönöm.
Kedves Mindenki!
Van itt egy kb. 10 éves Indesit IWSD 60851 elöltöltős mosógép.
F02 hibakód után kicseréltem a szénkeféket.
Úgy érzem amire kell, most ez van benne: https://heilmann.hu/spd/829-128/Szenkefe-hazzal-parban-2db-5X135X38mm-C00273898-Wh
Hibakód megszűnt, de a centrinél ez történik, vagyis erősen szikrázik:
20250417_124121 - Trim.mp4
Ha 800-ról lehozom 400-ra a fordulatot akkor is, csak gyengébben.
Arra gondoltam, ez a jelenség nem teljesen normális.
Találtam ezt a topicot:
C.S.E.T motor szénkefe cser után szikrázik | Elektrotanya
S felmerült bennem néhány kérdés...
1. Mi ez a C.S.E.T.?
2. Lehet ez még a szénkefék bekopási szakasza? (Ahhoz talán durva a jelenség.)
3. Célszerű lenne a forgórészt megmérni? (Esetleg rövidzár van?)
A kommutátor rendben lévőnek tűnt. Ránézésre.
Motor:
Motor (eredeti) INDESIT mosógép / RENDELÉSRE]
Nagyon köszi a segítséget!
Sziasztok!
Saját mosógépünk megadta magát ma reggel.Már korábban is csinált olyat hogy időnként az összes LED elkezdett villogni egyszerre. Most meg nem indul a mosás. Párszor ki-be kapcsoltam volt hogy véletlenül elkezdte beengedni a vizet, de ettől tovább nem jutott. És ezt is csak 1-2 alkalommal játszotta el.Mikor milyen kedve van. A vezérlőpanelt kivettem, mindjárt átnézem hogy nincs-e rossz forrasztás, kiszáradt elkó, vagy jó-e a triak. Gondolom okozhatja még a programkapcsoló is. Lényegében azt csinál amit akar, valamikor a vizet se engedi be, csak világít a bekapcsolást jelző LED. TV-ket szoktam javítani mosógépet csak 1-2-t javítottam, bocs ha hülyeséget kérdezek.
Előre is köszönöm!
Sziasztok !
A fent említett panel javításra érkezett .Hiba : " Semmit sem csinál . " Type : LB20006 C FWMP4ICL1200 Code : 215011697 . 00 S.W. :16.02.11
Vagy villámcsapás vagy hálózati túlfeszültség érte . A fotók magukért beszélnek .
Ehhez kérem a segítségeteket ! Minden hozzászólást köszönök .
Üdv varga jano
Sziasztok !
Tisztítás . A J001,J004,csatlakozó müa. házának , RV001, RV002 ,RV003,RV005,varisztornak,R044,ellenállásnak, és a K001 relének,a cseréje.
Köszönöm . Üdv jano
Sziasztok !
A tápfeszek 12VDC,5VDC,és a 3,3VDC megjelentek . Rendben van az áramfelvétele 230VAC-ről . Iac : 5-7 mA . Lásd fotó . Teszteljük a mosógépben .
Köszönöm . Üdv jano
Sziasztok !
Túl vagyunk a panel tesztelésén mosógépben . Az egyik relé pereg és a a mosógép nem működik .
Kicserélem a reléket (kínai) EVO-II. panelből kitermelt relékre . A lebontásnál kiderült,hogy a hűtőborda alatt és környékén , még maradt korom .
Kiderült ,hogy az ULN2003 SMD IC a UP-s panelen "kidurrant".Kicseréltem .Fóliát pótoltam.Az Iac:185mA-re növekedett . Hallani,ahogy egy relé meghúz.Ennyi volt.