Sziasztok!
Az INDESIT WIN82 mosógép ARCADIA panelje hozzám került javításra.A kezelőlapot csatlakoztatva a kábellel,a lakat (piros) LED villog.A funkció gombokkal a(zöld) LED-ek vagy bekapcsolhatók vagy gyorsan villognak.Az áramfelvétele a panelnek a 230v-50Hz-ről,I:50mA.A tápfeszek,DC, Ut1:5V és Ut2:12V.Az ajtóretesz csatlakozó, J004,2.-3. pontját rövidre zárva,(mintha az ajtóretesz bekapcsolt volna) rángatja a LED villogás ütemében a 230V-50Hz-t.Leválasztó trafóról mérem.Hűtőbordát kivettem.Hogy a takarásában lévő alkatrészekhez is hozzá férjek.Találtam egy olyan kölyökbolhányi alkatrészt,ami rövidzár.Ez a C007 ELKO SMD tranyó felöli oldalánál van.Két egymással párhuzamosan elhelyezett ellenállás(?)(Csak elhelyezés,nem elektromosan.)Az ELKO felöl:0 R.Mellette 4,68K.Az SMD tranyo lábánál:10k.Fotót próbálok föltenni!Lehet,hogy ennek az ellenállásnak a zárlata okozza a hibát?Megmondaná valaki,hogy mekkora ellenállásúnak kell lenni ennek az alkatrésznek?Nagyon szépen köszönöm,előre is,a válaszaitokat.Mégegyszer köszönöm.Üdv Jano
Sziasztok, a fennti gépen a program kapcs körbrjár és ennyi, Szivattyu néha elindul, memo csere, volt. Köszönettel. Imre
Sziasztok!
Ez egy fiatal gép. BTW A61053. Service code 859991536871. Centrifugálási problémákkal. Bizonyos programon centriz, van ahol nem. Másik vezérlővel tökéletesen múkod. Van-e lementve valakinek software? Nagy segítség lenne, ha valaki megtámogatna vele.
Előre is köszönöm.
Üdv!
Sziasztok.
Akad a fenti címen említett mosógép. A cím is mondja, amint bekapcsoljuk a gépet, bezárja az ajtót de programot enged választani, ( sőt idő, centri, több víz stb. opciókhoz hozzá lehet férni ) persze mindhiába hisz ha lenyomjuk a "play" gombot nem történik semmi. Bizonyos idő után sem történik semmi, sőt még hibakóddal sem tér vissza. Akkor volt egy kísérletem, ami abból ált, hogy nem csuktam be az ajtót ezzel nem engedve, hogy bezárja és úgy választottunk programot majd "Play" gomb. Persze ekkor sem adott vissza jelet, hogy nincs az ajtó becsukva vagy hasonló hibakód, de amint becsuktam az ajtót a gép rányomta a motorra a max fordulatot és még vizet is vett magába. Ez a jelenet egy 2-3 másodpercig tart utána leáll.
Kiszedtem az elektronikát, 12V táp stabil, a proci 3.3V tápja szintúgy, sőt még a felső panelen lévő 5V táp IC is nyomja stabilan a megadott értéket. Kondik jók. A lapon egy hibát sem sikerült találnom. Szerintem proci hiba lesz de remélem nincs igazam.
Valakinek valami ötlete van? Vagy ez lapcserét igényel?
Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
Laci Voltam . . .