A minap szedtem ki INDESIT WIN 82 mosógépből a vezérlő panelt.
A gép nem müködik,kijelzö LED-ek se villognak.
Nézzegettem,forgattam a kezemben,hátha van rajta valami égés nyom,
rossz forrasztás,stb.
Egyszer csak "megütött" az áram,a panelt meg eldobván.HI !
DE megvan a hiba ! A 10 mikro/400 V-os /C0015/ kondi mellet
megszakadt az L001 100 mikroH-s tekercs.
Igy a komndi nem sült ki !
Sziasztok!
A kollégám hozott egy INDESIT-WITP102 panelt javításra..A mosógépnek F03 hibája volt.Panelcserével a mosógépet megjavította.A panelt átnéztem.5V az NTC csatlakozón kijön.Fóliák rendben.Az ellenállások jók.A 2,5V-os fesz az IC-n megjelenik.Oda megy ahova kell.Ja,és nagyon szénporos panel volt.Tisztítani kellett.Foglalat került bele.Az SMD memóriát kiforrasztottam.Bele került a műhelyben a teszt mosógépbe.Ugyan az.F03 hiba.Mi lehet?A uP megsérült?Előre is köszönöm a segítségeteket.Üdv Jano
Sziasztok!
Az eredmény:
AZ INDESIT-EVO-II.-PANEL F03 HIBÁJA:
====================================
A hiba kód táblázat szerint:NTC áramkör szakadt vagy zárlatos.
Az esetek nagy részében a uP hibája.
(Ha van jó uP,akkor cserével javítható.)
Kimérése:
1. A J8/11 (+5V-DC) és a J8/12 (uP bemenet) pontok között mérjünk ellenállást az ellenállás mérőt 200k állásba kapcsolva!
Jó érték:15k-20k ellenállás.
2. A J8/12 (uP bemenet) és a J7/5.és 6. (GND),(középső érintkező),között mérjünk ellenállást! (Műszer 200k állásban.)
Jó érték:15k-20k ellenállás.
(Ne tévesszen meg bennünket,hogy a mérés a töltődő 100nF-os kondenzátor miatt 15-20 másodperc.)
A konkrét esetben az ellenállás 10k körül van.
uP hiba.
Köszönöm. Üdv Jano
Sziasztok!
A címben nevezett gép a párom gépe.
Olyan hibát kezdet produkálni pár napja, hogy minden programot végig visz rendesen, de "End" felirat helyett F08 hiba kódot dob.
Szét szedve, rám mértem a fűtő szálra, vezetett a föld felé.
Cseréltem, tesztelés után ugyan ez a jelenség. Jó, gondoltam cserélem a vízszint érzékelőt is. Szintén zenész, úgyanaz a jelenség. Vezérlőt át néztem de semmi rendellenesre nem bukkantam.
Ki takaritottam a vízcsatlakozó szűrőt is, hát ha...
Nem nyert, a hiba ugyan úgy jelen van.
Ki fogytam az ötletekből, ha van valakinek érdemi információja, hogy esetleg mi is lehet még a hiba forrása. Sokat segítene.
Üdv Istvan78!
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a fent nevezett mosógép javításával kapcsolatban.
A gép éjszakai áramra van kötve és egy bekapcsolás után észrevették, hogy csak a LED-ek villognak, a gép nem működik.
Állítólag egy mosógép szerelőt is kihívtak, aki panelcserét (a felső, a kezelőfelület.) javasolt.
Először a paneleket néztem meg. Sérülésnek, égésnek, púpos kondiknak nyoma sincs, de kicseréltem őket. A forrasztások szemre jónak néznek ki. 12V OK, 3,3V OK.
Tegnap már a gépbe tettem őket és bekapcsoltam. Valóban, nem csinál semmit, bekapcsoló gombra nem reagál. Néhány perc után a LED-ek villogni kezdenek.
Egyvalami feltűnt, az ajtókapcsolóban lévő érintkező nem zár, mert a hőelem(nem tudom, mi a neve) nem fűt. Szétszedtem, kézzel összezártam, (ez a két barna színű vezeték) de így sem történt semmi.
Itt elakadtam, nem tudom, hogy tovább...
Aki tud, legyen szíves, segítsen.
Köszönettel: FÖDI