Sziasztok!
10 évesnél öregebb ez a mosógépünk.
Már két alkalommal is javítottam.
Most megint rosszalkodik.
Az 1-esről indítva nem hajlandó tovább lépni a program kapcsoló.
Az 5-ösről induló program viszont használható.
Még nem kezdtem el a javítást mert amíg be nem szerzem az alkatrészt nem akarom megbontani a gépet.
Úgy gondolom a vezérlő áramkörben található relék megérettek a cserére.
A relék típusát nem ismerem. dinokapitány topik-jában felrakott panel fotójáról próbáltam leolvasni, de nem sikerült.
Segítséget kérnék tőletek, hogy a reléket hol tudnám a legolcsóbban megvenni!
Üdv.
Sziasztok Urak !
Kis segítséget szeretnék kérni az alábbi mosó-szárítógéphez.
A gép nem centrifugázik.Elindul a centrifuga program, szivattyúzás bekapcsol,majd nem sokkal később a gép kiáll hibára.
F 08-as hibakód.
Ezek szerint vagy vízszint jeladó probléma (amit ki tudok mérni a vezetékekkel együtt.)
Vagy valamilyen hiányzó ellenállás probléma.
A fórumon egy hasonló géppel kapcsolatban ugyanerre a hibakódra azt írták "mosási ellenállás relé beragadt."
No ez mi? És hol található?
A szervízmanuált megtaláltam idefent. De abból-számomra-nem derül ki mi is ez az ellenállás hiba.
Segítségeteket előre is köszönve. Kenyérke.
Sziasztok! Saját gép, tegnap este levágta az automatát (akkor még nem tudtam, hogy az), visszakapcsolva befejezte a programot, viszont a végén zárva maradt az ajtó, lakat ledje égve maradt. Áramtalanítás után nyitható volt, de ahogy feszültség alá helyezem, rögtön bezár. Programot lefuttatja. Két ilyen topikot is találtam, befejezetlenül. http://elektrotanya.com/?q=hu/content/indesit-wie-127-ajtozar-problema http://elektrotanya.com/?q=hu/content/iwc-6103-ajtozar-gondok Este már nem volt erőm nekiugrani, mire számíthatok? Az ajtózárat gondolom érdemes szétszedni, nem-e égett meg, meg egy triakcserére is számítok. Ha valaki javított már ilyen hibát, kérem, ossza meg tapasztalatait. Üdv: Jácint
Sziasztok !
Megerősítést kérek ! Hogy az Indesit Arcadia mosógéppanelos + LED kijelzős kezelőlapos mosógép , vezérlő panele agyhalott ? Semmi mást nem csinál , mint a lúgszivattyú ürít . A mosógéppanel vastagon szénporosan érkezett . A tisztításon esett át . A 12Vdc , 5Vdc és a 3,3Vdc táp. feszek megvannak . Upuffer:297Vdc . A szivattyú áramkörben , multiméterrel és D vizsgálóval mérve , hibát nem találtam .
Megpróbálok ide fotókat föltenni a panelről!
Előre is nagyon szépen köszönöm a a segítségeteket ! Üdv jano
Sajnos teszteli nem tudjuk , mert a teszterünk , nem a LED-es , hanem kijelzős , kezelőlaposhoz való . A 230Vac , perifériák nélkül ,nem jön ki a panel szivattyú csatlakozójából . A feszek a csatlakozókon , 230Vac , 12Vdc , 5Vdc mérhetők .